Bez iznenađenja u Mostaru: Velež savladao Dobojlije

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su treća ekipa koja je obezbijedila plasman u polufinale Kupa BiH.

Velež Sloga Kup BiH Izvor: Anadolija/Dino Đonko

Saznali smo i trećeg učesnika polufinala Kupa BiH!

Fudbaleri Veleža su sa 4:0 savladali Slogu te su sa ukupnih 7:0 u potpunosti nadigrali ekipu iz Doboja u ovom dvomeču.

Mostarci su od samog početka utakmice bolje ušli u meč te su se na kraju, i više nego zaluženo, našli među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju u BiH.

VELEŽ – SLOGA 4:0 (2:0)
/Vehabović 7, Dejanović 22, Santos 56, Hadžić 69/

Velež je do vođstva stigao već u sedmom minutu meča. Nakon udarca Tine Blaža Lauša, lopta pogađa prečku te se odbija od linije do Ede Vehabovića, koji odlično prati i glavom pogađa za 1:0.

Drugi pogodak vidjeli smo u 22. minutu. Prelijepu akciju krunisao je Alen Dejanović, dok se u ulozi asistenta našao Tarik Šikalo.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo promjene na terenu. Ponovo je Velež bio opasniji po gol gostiju, a u 56. minutu „rođeni“ su stigli i do treće gola. Strijelac je bio Valas Menezes dos Santos, kojem je ovo bio prvi pogodak u dresu Mostaraca.

Brazilac je 13 minuta kasnije upisao i asistenciju, a strijelac četvrtog gola bio je Nedim Hadžić.

Posljednjeg učesnika polufinala Kupa BiH saznaćemo sutra, kada se sastaju Zvijezda iz Gradačca i Željezničar. Sarajlije su na Grbavici slavile sa 2:1.

FK VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zekljović, Pršeš, Šikalo, Haskić, Ćuković, Vehabović, Dejanović, Lauš, Domić.

FK SLOGA MERIDIAN: Gučmazov, Nikolić, Zajić, Peco, Čolić, Perković, Bilal, Ristić, Baštić, Milanović, Mihajlović.