Haos na turskom derbiju! Konjaspor srušio Galatu, Šehić zakuvao sa navijačima i Muslerom!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bh. golman burno je proslavio pobjedonosni gol svoje ekipe protiv Galatasaraja, što se nije svidjelo njegovom kolegi na suprotnoj strani.

Ibrahim Šehić incident sa Muslerom na derbiju Konjaspor - Galatasaraj Izvor: Anadolija/Yunus Okur

Burno je bilo na turskom derbiju između Konjaspora i Galatasaraja u kojem je autsajder srušio lidera.
Galatasaraj je nakon serije od 14 mečeva bez poraza savladan u Konji rezultatom 2:1 i to nakon što je vodio 1:0 pogotkom Rašice.

Domaći fudbaleri su međutim uspjeli da u drugom poluvremenu stignu do potpunog preokreta, Dikmen je izjednačio na 1:1, a onda je Ulgun u trećem minutu sudijske nadoknade pogodio za pobjedu, ali i potpuni haos.

Fudbaleri Konje pobjedu su proslavili pred navijačima Galatasaraja, a dodatni haos izazvao je bh. golman Ibrahim Šehić.

Reprezentativac BIH proslavljao je gol svog tima pred gostujućim navijačima imitirajući napadača Galatasaraja Maura Ikardija, što je izazvalo bijes na tribinama, ali i na terenu.

Urugvajskom čuvaru mreže Fernandu Musleru nikako se nije svidio Šehićev potez, pa ga je napao i došlo je do manjeg obračuna dvojice golmana.

Na kraju se sve smirilo, a sudija Zorbaj Kudžuk obojici je pokazao žuti karton. Ovog puta Šehić je bar završio meč, pošto je na prošlom derbiju protiv Galatasaraja u Istanbulu zbog dva žuta kartona u finišu meča isključen.