BiH Island prenos uživo livestream

"Zmajevi" su na najbolji način otvorili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

BiH Island prenos uživo livestream Izvor: Anadolija/Samir Jordamović

Fudbalska reprezentacija BiH otvorila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine sigurnom pobjedom. „Zmajevi“ su na Bilinom polju savladali reprezentaciju Islanda rezultatom 3:0.

Naša reprezentacija večeras nije mogla računati na usluge Seada Kolašinca, Miralema Pjanića i kapitena Edina Džeke, ali se to nije osjetilo na terenu.

Rade Krunić postigao je dva gola večeras da bi „tačku na i" stavio Amar Dedić maestralnim pogotkom sa nekih dvadesetak metara.

BiH – Island 3:0 (2:0)
/Krunić 14, 40, Dedić 63/

Nakon što je Ermedin Demirović propustio dvije prilike na samom otvaranju susreta, „zmajeve“ je u vođstvo doveo Krunić u 14. minutu nakon što se odlično snašao pred golom gostiju.

Do poluvremena Krunić je postigao i svoj drugi gol. Igrao se 40. minut kada je fudbaler Milana pogodio za 2:0.

Pitanje pobjednika riješio je večeras fantastični Dedić golom u 63. minutu.

Više detalja o utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA"

22:40

- KRAJ -

Ubjedljiva pobjeda "zmajeva" od 3:0 za siguran start pohoda na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

22:38

90+1' - Tri minute nadoknade

22:34

87'- Pokušavaju Islanđani, ali "zmajevi" sigurni u odbrani

22:30

83'- Odlična intervencija Šehića

Pokušao je Gudjonsen, ali Šehić siguran.

22:28

82'- Ulaze Bilbija i Cimirot

Teren su napustili Demirović i Tahirović

22:20

73'- Zagrijava se i Bilbija

22:19

71'- Dvostruka izmjena u redovima naše reprezentacije

Izlaze Dedić i Hadžiahmetović, a ušli su Hadžikadunić i Prcić.

22:14

67'- Izmjena u našoj reprezentaciji

Izlazi Smail Prevljak, a ulazi Kenan Kodro.

22:10

63'- KAKAV GOL DEDIĆA!

Dedić je odlično pronašao poziciju i još bolje pogodio za veliko vođstvo "zmajeva" na Bilinom polju! Naš desni bek pogodio je sa slabijom, lijevom nogom, sa nekih 20 metara.

22:09

61'- Ponovo prijetimo

Sjajan sada trk Gazibegovića, ali malo prejako dodavanje Krunića.

22:06

59'- Novi korner za goste

Očistili su to naši reprezentativci.

22:05

58'- Korner za Island

Biće samo aut za Island

22:03

56'- Bez pravih prilika u nastavku

22:01

FOTO

21:59

51'- Mogli su Islanđani do gola

Okliznuo se Šehić i poklonio loptu Haraldsonu, ali se on sapleo i pao.

- Kraj prvog poluvremena -

Odlična igra naše reprezentacije koja nakon prvih 45 minuta vodi sa 2:0. Strijelac oba gola bio je večeras odlični Rade Krunić.

21:34

45+3'- Evo i čarki na terenu

Šutnuo je Gudmundson Tahirovića dok je ležao na zemlji, nakon čega je naš reprezentativac ušao u sukob s njim. Epilog - žuti karton za oba fudbalera

21:31

45'- Treći vezani korner za našu ekipu

Odbranili su se Islanđani.

21:30

44'- Bomba Gazibegovića, brani Runarson

21:28

42'- Skandira sada publika "Amar Dedić"

Nakon ovacija za Krunića, publika je "nagradila" i Dedića

21:26

40'- Novi gol "zmajeva"

Ponovo pogađa Krunić! Opet je fenomenalni Dedić probio po desnoj strani, udarac Prevljaka je izblokiran, a onda lopta stiže do fudbalera Milana koji je još jednom siguran! 2:0.

21:24

38'- Oslobodili su se sada Islanđani

Prenijeli su gosti težište igre na našu polovinu terena.

21:21

35'- Opasno je pred našim golom

Imali su gosti odličnu priliku, ali presjekao je to Miličević u posljednji čas nakon čega je loptu pokupio Šehić.

21:19

33'- Prijete i Islanđani sada

Pokušao je Gudmundson glavom, ali ide to pored gola.

21:18

31'- Pokušao je i Saničanin!

Nakon ubačaja Dedića najviši u skoku bio je Saničanin, ali biće samo korner. Bez opasnosti po gol Islanda u nastavku napada.

21:16

30'- Odlična igra naše reprezentacije u prvih pola sata

Iako igramo bez Edina Džeke, Miralema Pjanića i Seada Kolašinca, njihov izostanak barem za sada se ne osjeti, a igra naše reprezentacije izgleda zaista lijepo.

Iako igramo bez Edina Džeke, Miralema Pjanića i Seada Kolašinca, zaista se njihov izostanak barem za sada ne osjeti protiv Islanda.

21:10

24'- Korner za "zmajeve"

Ahmedhodžić preko gola

21:06

19'- Krunić drugi put ostao na travi

Fudbaleru Milana se ukazuje pomoć. Biće sve u redu

21:05

19'- Sjajan pokušaj Demirovića

Njegov udarac ide preko gola.

21:04

18'- Slobodan udarac za našu reprezentaciju

Čisti to odbrana gostiju

21:00

14'- "Zmajevi" vode!

Nakon gužve u šesanestercu lopta stiže do Krunića koji pogađa za vođstvo "zmajeva" od 1:0! Sjajno je prošao po desnoj strani Amar Dedić nakon čega je ubacio loptu u šesnaesterac, a fudbaler Milana se majstorski snašao i pogodio za prednost.

20:56

10'- Ponovo Demirović!

Pokušao je Demirović glavom, ali odlično brani Runarson

20:52

6'- Korner za Island

Izbacuje to naša odbrana samo do auta

20:52

5'- Kakva šansa za Demirovića!

Izašao je naš napadač sam pred golmana, ali mu je lopta malo pobjegla i brani to Runarson.

20:51

5'- Šehić dribla

Poigrava se Šehić pred našim golom, srećom bez posljedica

20:50

4'- Šehić siguran

Hvata naš golman centaršut Islanđana

20:48

1'- Opasno pred golom Islanda

Nije se dobro snašao Prevljak

20:46

1'- Utakmica je počela!

20:39

Velika podrška za "zmajeve" i Džeku na Bilinom polju

"Edin Džeko", ori se stadionom.

20:04

Demirović najveća opasnost za Island

Napadač Augzburga je ove sezone postigao sedam golova te upisao četiri asistencije.

20:02

Trenutna forma

Ne računajući prijateljske utakmice BiH na posljednjih deset utakmica ima četiri pobjede, tri remija i tri poraza. Island ima jednu pobjedu, sedam remija i dva poraza.

19:39

Sastav Islanda

Island: Runarson, Olafson, Gretarson, Magnuson, Palson, Torstejnson, Haraldson, Traustason, Sigurdson, Gudmundson, Finbogason

19:35

Džeko ima problema sa leđima!

Kako javlja Dnevni Avaz Edin Džeko je danas osjetio bolove u leđima te zbog toga nije u prvih 11 te je vrlo vjerovatno da Hadžibegić neće moči računati na najboljeg strijelac "zmajeva" u istoriji večeras.

19:33

Sastav BiH - bez Džeke u prvih 11!

Početni sastav naše reprezentacije: Šehić, Ahmedhodžić, Saničanin, Miličević, Dedić, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Gazibegović, Prevljak, Demirović.

19:29

Stevanović na tribinama

Pored povrijeđenog Kolašinca, selektor Hadžibegić odlučio je da se Miroslav Stevanović ne nađe među 23 igrača koji će večeras konkurisati za meč.

Prvo su se pojavile informacije kako je jedino desno krilo u našem timu zaradio lakšu povredu na sinoćnjem treningu, ali su se kasnije pojavile informacije kako je on zdrav.

Ukoliko je to tačno, postavlja se pitanje zašto je Hadžibegić odlučio da večeras ne računa na jednog od najstandardnijih bh. reprezentativaca.

19:24

Ko sudi?

Glavni sudija na večerašnjem meču biće Donatas Rumšas iz Litvanije, dok će njegovi pomoćnici biti Aleksandr Radiusi Dovydas Sužiedelis. Četvrti sudija biće Robertas Valikonis.

18:51

Dobro došli

Ostanite s nama i od 20.45 časova pratite prenos utakmice između Bosne i Hercegovine i Islanda.