Kapiten "vukova" obilježio meč sa Augzburgom - postigao autogol, promašio penal, pa upisao asistenciju!

Maksimilijan Arnold bio je prvo ime današnjeg okršaja Volfsburga sa Augzburgom.

maksimilijan arnold volfsburg augzburg  Izvor: FOCKE STRANGMANN / POOL/EPA POOL

Volfsburg i Augzburg podijelili su bodove (2:2) u meču 26. kola m:tel Premijer lige BiH, a prvo ime meča bila je "ikona" domaćih Maksimilijan Arnold, koji je "morao sve sam" u ovom duelu!

Čovjek koji već dvanaest godina nosi dres "vukova" svoj današnji šou započeo je već u drugom minutu, kada je zatresao vlastitu mrežu, za šokantno vođstvo Augzburga.

Imao je, u 21. minutu, priliku da ispravi grešku – ali nije bio precizan iz jedanaesterca, ostavši tako na pet pogodaka u ovoj sezoni, da bi potom u 83. minutu asistirao rezervisti Luki Valdšmitu za 1:2.

Bio je to pogodak kojim je najavljen preokret, a koji je stigao u šestom minutu nadoknade, kada je za bod domaćih pogodio Feliks Nmeča.

Arnold je, inače, ponikao u Volfsburgu, a prvi put je seniorski dres ovog kluba odigrao u sezoni 2011-12!

Od tada pa do danas ovaj vezista je upisao čak 377 nastupa u dresu kluba za koji je nekad nastupao i kapiten BiH Edin Džeko, a nedostaju mu još samo četiri recke da se na prvom mjestu klupske vječne liste izjednači sa Olafom Ansorgeom.

/Kolo Muani 22 – Asano 14/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!