Bajern KIKSAO, sudija se BRUKAO: Štiler dijelio kartone za simuliranje, VAR vraćao PENALE!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ćabi Alonso sa Bajer Leverkuzenom zaustavio "svoj" Bajern.

Bundesliga Bajer Leverkuzen pobijedio Bajern Minhen Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Borusija Dortmund i definitivno je preuzela vrh tabele u Bundesligi! "Milioneri" su u subotu demolirali Keln sa 6:1 i zauzeli prvu poziciju, a tu će i ostati jer je Bajern dan kasnije kiksao i ostao na bod zaostatka za najvećim rivalom.

Tri sezone proveo je Ćabi Alonso u Bajernu i završio karijeru u Minhenu, a u nedjelju je sa klupe preevodio Bajer Leverkuzen do velike pobjede 2:1, koja bi mogla eventualno čak i da odluči ishod šampionske trke u Njemačkoj.

Bajer Leverkuzen stigao je do pobjede nakon velikog preokreta koji je svojim katastrofalnom greškama umalo spriječio sudija Tobijas Štiler.

Dva puta je Štiler umjesto da dosudi jedanaesterac pokazao Aminu Adliju žuti karton zbog navodnog simuliranja, a sudije iz VAR sobe dva puta ga zvali da pregleda video snimak i ispravi svoju grešku.

Uprkos solidnoj igri domaći fudbaleri našli su se u problemu kada je Kimih iz ne toliko obećavajućeg napada stigli do vođstva 1:0 golom Kimiha.

Imao je Bajern inicijativu i u nastavku, međutim, nije uspjevao da ponovo slomi sve bolju odbranu Leverkuzena koji je do dva pogotka stigao iz dva penala.

Amin Adli prvo je oboren u 55. minutu, nakon čega mu je Štiler pokazao žuti karton zbog simuliranja, ali ga je nakon intervencije poništio, a domaćima dosudio jedanaesterac koji je Palasios pretvorio u pogodak za izjednačenje – 1:1.

U 73. preslikana situacija – ovog puta Upamekano je oborio Adlija koji je ponovo dobio žuti karton, a onda uz osmijeh gledao kako mu sudija nakon intervencije iz VAR sobe pokazuje da ni taj ne vrijedi.
Umjesto indirekta za Bajern – novi penal za Bajer Leverkuzen.

Ćabi Alonso nije mijenjao izvođača i nije pogriješio! Palasios postiže i drugi gol i donosi Bajeru pobjedu protiv šampiona.

Mogla je ona biti i ubjedljivija, ali je Zomer u sudijskoj nadoknadi odbranio zicer i tako izbjegao pravu bruku Bavaraca u Leverkuzenu.