VATROMET ĆORCIMA, PA ŠOK NA "MEACI": Lukaku se (o)brukao, Inter u sve većem problemu

Promašaji Belgijanca mogli bi skupo da koštaju "nerazure" u borbi za mjesto koje garantuje Ligu šampiona.

Inter - Fiorentina, Romelu Lukaku Izvor: EPA/MATTE BAZZI/ANSA

Samo jedan trijumf u posljednjih šest mečeva ostvarili su fudbaleri Intera, a nakon večerašnjeg domaćeg kiksa protiv Fiorentine, dodatno su sebi zakomplikovali borbu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Izuzetno loša forma nastavlja da prati "nerazure", i to u najvažnijem dijelu sezone. Tim Simonea Inzagija propisno se ispromašivao u duelu sa Fiorentinom, prvenstveno Romelu Lukaku, a onda je nekadašnji igrač ljutog gradskog rivala Milana šokirao navijače na stadionu "Đuzepe Meaca".

Dvadesetak šuteva kombinovano vidjeli su gledaoci u prvom poluvremenu, od čega samo po jedan u okvir gola sa obje strane. U nastavku su domaći imali par veoma dobrih situacija, u kojima se obrukao Lukaku. Sve to kaznio je Džek Bonaventura u 53. minutu, postigavši gol za vođstvo "viole", nakon čega je imao dvostruki razlog za slavlje, s obzirom da je ranije nosio dres "rosonera".

Nastavio je Inter sa jalovim napadima poslije primljenog gola, pokušao je Inzagi i sa trojicom klasičnih napadača, Lukakuu su se u špicu pridružili Lautaro Martinez i Edin Džeko, ali ni superofanzivna formacija nije dala rezultate. Ostalo je 0:1, čime je tim iz Firence prekinuo niz od 11 utakmice bez trijumfa protiv današnjeg rivala.

Iako je Inter i dalje na trećem mjestu, opasno prijete Milan, Atalanta i Roma. Tim iz Bergama danas je slavio kao gost protiv Kremonezea 3:1 i prišao timu sa "Meace" na dva boda zaostatka, dok Milan i Roma svoje mečeve 28. kola Serije A igraju u nedjelju.