Odgođena fešta u Mostaru! Sarajevo nadigralo Zrinjski i napravilo veliki korak ka Evropi

Autor Haris Krhalić

Zrinjski propustio priliku da osigura osmi naslov prvaka BiH.

Zrinjski Sarajevo Premijer liga BiH 28. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva su u okviru 28. kola Premijer lige BiH savladali ekipu Zrinjskog rezultatom 2:3, a prvo ime susreta bio je Brazilac Renan Oliveira koji je danas postigao dva gola.

Inače, bio je ovo prvi poraz „plemića“ još od septembra prošle godine kada su Mostarci poraženi u Doboju od Sloge minimalnim rezultatom.

Tim Krunoslava Rendulića propustio je priliku da, eventualnom pobjedom danas, i matematički obezbijedi titulu PL BiH. Podsjećamo, Zrinjski je prošle sezone titulu osigurao u 26. kolu nakon pobjede upravo nad Sarajevom. Tada je bilo velikih 4:0.

Bordo tim je ovom pobjedom napravio veliki korak ka Evropi te sada zauzimaju treće mjesto sa tri boda više od gradskog rivala, ekipe Željezničara, koji će svoju utakmicu 28.kola PL BIH odigrati sutra protiv Borca.

ZRINJSKI – SARAJEVO 2:3 (1:1)
/Ćuže 44, Jukić 82 – Oliveira 15, 63, Varešanović 52/

Sarajevo je u vođstvo stiglo u 15. minutu utakmice golom Renana Oliveire. Mustafić je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metra, a loptu je malo zakačio Brazilac, kojem je ovo bio treći pogodak ove sezone.

Isti fudbaler mogao je u 35. minutu stići i do drugog gola, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Izjednačenje „plemićima“ donio je Ćuže u 44. minutu. Sjajno je ubacio Memija sa lijeve strane, a Ćuže sa sedam metara glavom matira Dizdarevića.

Do novog vođstva bordo tim je stigao u 52. minutu. Kjeremeh je odlično probio po desnoj strani i uposlio Varešanovića koji šalje loptu iza leđa Marića.

Jedanaest minuta kasnije vidjeli smo novi pogodak tima sa Koševa. Varešanović je gurnuo loptu prema Oliveiri koji istrčava kontru, zaobilazi golmana Marića i pogađa za 1:3.

U 72. minutu Sučić je sjajno šutirao, ali prečka spašava Sarajevo. Deset minuta kasnije Zrinjski je smanjio na 2:3. Jukić je sjajno pogodio, a u ulozi asistenta našao se Bilbija.

Treba dodati kako je Zrinjski na kraju meča ostao sa igračem manje, a isključen je Barišić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija, Ivančić, Sučić, Ćuže, Stanić, Kiš, Bilbija.

SARAJEVO: Dizdarević, Trako, Mulalić, Oliveira, Varešanović, Kjeremeh, Guliašvili, Radović, Čirjak, Martinović, Mustafić.

Izvor: Promo/Tuzla siti

Zanimljivo je bilo i na Tušnju gdje su snage odmjerili davljenici Tuzla siti i Posušje, a do veoma važna tri boda u borbi za opstanak stigla je domaća ekipa.

Tuzla siti – Posušje 3:1 (0:1)
/Hadžić 59, Mehanović 68, Kuzmanović 72 – Georgijević 9/

Posušje u vođstvo doveo Georgijević u devetom minutu nakon asistencije Rozića. Isti dvojac je kombinovao i u 30. minutu, ali ovog puta tim iz Simin Hana je spasila prečka.

Izjednačenje smo vidjeli u 59. minutu kada je Pantelić sjajno prošao i centrirao, a Hadžić pogodio za 1:1. Tuzla siti je do preokreta stigla deset minuta kasnije kada je nakon asistencije Mešinovića pogodio Mehanović.

Pitanje pobjednika riješio je Kuzmanović svojim golom u 72. minutu – 3:1.

Od 16 časova odigrana je još jedna utakmica, a Leotar i Sloboda odigrali su bez golova na stadionu Police.