Korak naprijed ka Evropi: Široki Brijeg savladao Velež

Autor Haris Krhalić

Širokobriježani slavili su sa 1:0 na Pecari.

Široki Brijeg Velež Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Širokog Brijega su, u direktnom okršaju za mjesta koja vode u Evropu, savladali ekipu Veleža rezultatom 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Marijan Ćavar.

Širokobriježani su ovim trijmfom prekinuli niz od pet utakmica bez pobjede te sada zauzimaju četvrtu poziciju sa bodom manje od trećeplasiranog Sarajeva i dva više od Željezničara koji ima utakmicu manje.

ŠIROKI BRIJEG – VELEŽ 1:0 (0:0)
/Ćavar 67/

U prvih 45 minuta nismo vidjeli mnogo uzbuđenja, vrijedi izdvojiti nekoliko dalekometnih pokušaja na obje strane.

U periodu od 56. do 59. minuta vidjeli smo tri odlične prilike za Velež. Prvo je Vehabović sa nekih desetak metara šutirao, ali lopta od leđa Oliveire se odbija i pogađa vanjski dio mreže.

Nakon toga, Haskić je uposlio Anđušića koji šutira sa 16 metara iskosa, ali je prečka spasila domaću ekipu. Minut kasnije opet velika prilika za „rođene“. Nakon kornera Haskić je ostao sam, šutirao je sa osam metara, ali njegov udarac odlično zaustavlja Josipović.

Kazna za ove neiskorištene prilike u 67. minutu. Anđušić je poklonio loptu Ćavaru koji sa 16 metara sjajno pogađa za 1:0.

Samo par minuta kasnije Širokobriježani su mogli i do drugog gola. Pejić je izašao sam pred golmana Veleža, zaobišao ga je, no šutirao je pored gola.

Široki Brijeg: Josipović, Pranjić, Musa, Oliveira, Valinčić, Ćavar, Lovrić, Vukoja, Bagarić, Kpan, Lukić.

Velež: Hadžikić, Domić, Zvonić, Hrkać, Dejanović, Pršeš, Vehabović, Šikalo, Mućaj, Anđušić i Haskić.