Reprezentativac Srbije "ukrotio" Borusiju Dortmund! Novi kiks "milionera" i prilika za Bajern!

Fudbaleri Bohuma zaustavili su "milionere" u pohodu na šampionsku titulu u Bundesligi.

Bohum - Borusija Dortmund Bundesliga 30. kolo Izvor: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Borusija Dortmund nikako da do kraja iskoristi brojne kikseve Bajerna i prekine desetogodišnju dominacija minhenske ekipe u Bundesligi.

Bavarci ovog proljeća bukvalno nude "milionerima" da im poslije decenije otmu "salataru" s obzirom da su u posljednjih pet mečeva kiksnuli čak četiri puta, ali šta to vrijedi dortmunskoj ekipi, koja to rijetko kad materijalizuje.

Tako je bilo i u petak uveče u Bohumu na otvaranju 30. kola prvenstva, gdje su samo remizirali iako bi eventualnim trijumfom pobjegli Bajernu na "plus četiri" boda u finišu sezone.

BOHUM - BORUSIJA DORTMUND 1:1 (1:1)

Kapiten Bohuma Antoni Losila je odmah na početku šokirao goste fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodivši ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa - 1:0.

Međutim, samo dva minuta kasnije uzvratili su "milioneri" - poslije akcije Donela Alena po desnoj strani, Sebastijen Ale je samo dotakao loptu, a na drugoj stativi je u mrežu Bohuma poslao Karim Adejemi - 1:1.

Imali su izabranici Edina Terzića u nastavku veći posjed lopte, više odličnih prilika za pogotke, ali šta to im vrijedi kad nisu uspjeli da pogode mrežu večeras fantastičnog Manuela Rimana, koji je u barem tri-četiri navrata skinuo "zicere" fudbalerima Borusije.

Doduše, pogodili su "milioneri" njegovu mrežu u 90. minutu, tačnije iskusni Mats Humels, ali je sudija opravdano poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

Golmanu Bohuma mnogo je pomogao i reprezentativac Srbije Erhan Mašović, koji je "komandovao" čvrstom odbranom, a u timu Bohuma starter je bio i nekadašnji napadač Partizana Takuma Asano.

Do kraja sezone u Bundesligi je ostalo još četiri kola za Borusiju, koja će još gostovati u Augzburgu i dočekati Volfsburg, Borusiju Menhengladbah i Majnc.

S druge strane, Bajern ima meč više - odnosno nedjeljni duel na "Alijanc Areni" protiv Herte, a kasnije će  još biti domaćin Šalkeu i RB Lajpcigu, a gostovaće kod Verdera u Bremenu i u Kelnu.

Izvor: EPA/RONALD WITTEK