Borusija Dortmund iskoristila novi kiks Bajerna! "Milioneri" demolirali Ajntraht za prvo mjesto na tabeli!

Borusija Dortmund je novi lider njemačkog prvenstva pet kola prije kraja sezone!

Borusija Dortmund - Ajntraht 29. kolo Bundesliga Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

"Milioneri" su u subotnjem 29. kolu Bundeslige već u prvom poluvremenu deklasirali Ajntraht iz Frankurta i preuzeli vrh tabele zahvaljujući kiksu desetostrukog uzastopnog prvaka Bajerna na gostovanju u Majncu (3:1).

BORUSIJA DORTMUND - AJNTRAHT FRANKFURT 3:0 (3:0)

Izabranici Edina Terzića su do odlaska na odmor riješili pitanje pobjednika zahvaljujući pogocima Džuda Belingema u 19, Donela Malena u 24. i iskusnog Matsa Humelsa u 41. minutu meča na dupke punom "Vestfalenu".

U nastavku je Malen svojim drugim pogotkom "ovjerio" 19. ovosezonsku pobjedu dortmundske ekipe. Holanđanin je inače drugi strijelac tima sa sedam pogodaka, jedan manje od Julijana Branta.

Zbog sjajne partije Borusije, koju je danas uživo gledalo 81.365 navijača, tzv. "Žuti zid" nema dilemu ko će biti novi šampion Njemačke!

Borusija Dortmund!

Do kraja sezone u Bundesligi je ostalo još pet kola, Borusija će biti gost u Bohumu i Augzburgu, a dočekuje Volfsburg, Borusiju Menhengladbah i Majnc.

S druge strane, minhenski tim domaćin je Herti, Šalkeu i RB Lajpcigu, a gostuje kod Verdera u Bremenu i u Kelnu.