Titula još na čekanju: Navijači Napolija već danima slave, ali je Salernitana odlučila da DANAS NIJE TAJ DAN!

Napoli do 84. minuta vodio i držao ruku na "skudetu", a onda su gosti šokirali krcati stadion "Dijego Maradona".

Salernitana spriječila Napoli da osvoji titulu Izvor: Twitter/SSC Napoli

Uslugu Napoliju ranije danas učinio je Inter, koji je nakon preokreta savladao Lacio 3:1, te tako Napolitancima pružio šansu da šest kola prije kraja sezone i teoretski potvrde prvo mjesto.

Tim Lučana Spaletija vodio je do 84. minuta, činilo se da će navijači na prepunom stadionu "Dijego Maradona" proslaviti treću titulu, a prvu nakon 33 godine, ali su se fudbaleri Salernitane pobrinuli da im pokvare šampionsko slavlje.

Više od tri decenije čekaju navijači Napolija na treći "skudeto". Od dana kada je legendarni Dijego Armando Maradona Napolitancima donio drugo šampionsko slavlje 1990. godine, pod Vezuvom se čeka da njihov tim zauzme mjesto na vrhu Serije A. Imao je tim Lučana Spaletija ogromnu prednost u posljednjih nekoliko kola, pa se samo čeka zvanična potvrda da će pehar završiti u rukama Napolitanaca.

Ali ona nijje potvrđena danas protiv Salernitane. Jasno je bilo da su fudbaleri u plavim dresovima pod ogromnim pritiskom, zbog čega vjerovatno nisu odigrali onako kako znaju i umiju i kako su to pokazivali tokom cijele sezone.

Poprilično je ekipa iz Salerna namučila i zabrinula domaće. Hrabrom i čvrstom igrom odoljeli su u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 0:0.

Ali, u 62. minutu proključao je stadion "Dijego Maradona". Matijas Olivera pogodio je za vođstvo domaćih i erupciju oduševljenja na tribinama. Izgledalo je da će domaćin slaviti, jer je nakon vodećeg gola stvorio još nekoliko prilika da potvrdi trijumf, a onda je sve krenulo naopako po Napoli.

Vodio je domaći tim do 84. minuta, bio blizu da ozvaniči osvajanje titule, ali onda se ukazao Bulaje Dia. Zaledio je Senegalac kompletan stadion golom za izjednačenje, a preostalih 10-ak minuta proteklo je u velikoj ofanzivi domaćih. Ipak, nisu uspjeli da postignu još jedan gol, tako da će još morati da sačekaju na šampionsko slavlje.

Pogledajte atmosferu pred početak današnjeg meča...