Željezničar korak bliže Evropi, Velež sve dalje od međunarodne scene (FOTO)

U direktnim okršajima ekipa koje se bore za izlazak na međunarodnu scenu slavili domaćini.

Željezničar pobijedio Velež 2:1 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Borac je savladao Sarajevo, a Željezničar Velež.

U direktnim okršajima ekipa koje se bore za izlazak na međunarodnu scenu slavili domaćini. U Banjaluci je bilo 1:0, dok je na "Grbavici" Željo slavio 2:1.

Željezničar je bio konkretniji u prvom poluvremenu u sasvim zasluženo poveo.

U 20. minutu Santos Rodrigez odlično se snašao nakon kornera i gužve u šesnaestercu gostiju, te zatresao mrežu Veleža za 1:0. Isti igrač pokušao je u 42. minutu iz daljine, ali nije bio precizan - lopta je završila iznad prečke.

Nastavili su "plavi" sa pritiscima i nakon vodećeg gola, ali je izjednačenje stiglo početkom nastavka. Lijepu akciju Veleža golom, nakon što je "promiješao" odbranu rivala, krunisao je Anđušić.

Ponovo je Željezničar stekao prednost u 72. minutu, iako se stekao utisak da je golman Veleža Hadžikić fauliran. Ipak, sudija nije ništa stvirao, Haračić je ugurao loptu u mrežu Mostaraca za 2:1.

Ovim trijumfom Željezničar je napravio krupan korak ka izlasku na međunarodnu scenu, istovremeno udaljivši Velež od Evrope.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Kosorić, Krpić (64. Haračić), Mekić, Štilić (64. Beganović), Hodžić, Drina, Santos Rodrigez (76. Drljo), Galić (64. Šehić), Amoa, Jašarević (87. Hajdarević). Trener: Nermin Bašić.

VELEŽ: Hadžikić, Zvonić (26. Dejanović), Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić (87. Leai), Šikalo (64. Halilović), Haskić, Ćuković, Vehabović (46. Volas), Lauš. Trener: Nedim Jusufbegović.