Sedam crvenih i devet žutih kartona! Potpuni haos na derbiju Rivera i Boke - prekid trajao 20 minuta! (VIDEO)

Znamo da su igrači Rivera i Boke ratoborni, ali malo je ko očekivao ovakav haos poslije gola za pobjedu.

Tuča na River Plata - Boka Juniors Izvor: Profimedia

River Plejt je pobijedio najvećeg rivala Boku Juniors 1:0 golom u trećem minutu nadoknade sa "kreča", a onda je sve proključalo. Gledali smo ne tako zanimljiv fudbalski meč u kome je bilo samo "žara i borbe" do pogotka Borhe iz penala za pobjedu domaćina, da bi se to sve promijenilo duboko u nadoknadi kada je sudija pokazao čak sedam crvenih kartona. Prosto, nije ni imao izbora poslije velikog haosa na "Monumentalu".

Bijesni zbog penala i poraza, igrači Boke su počeli da se kače sa igračima Rivera, čak i sa obezbjeđenjem, pa je utakmica prekinuta na skoro 20 minuta i sudija je morao dugo da vijeća kako bi vidio koga je potrebno sve isključiti...

Palavesino, Gomez i Senturion, s tim da je samo prvopomenuti u tom trenutku bio na terenu. Druga dvojica su dobili crvene kartone iako su sjedili na klupi, ali su napravili haos na terenu. S druge strane u Boki su trojica igrača koja su u tom trenutku bila u igri isključena (Migel Merentijel, Valentini i Fernandez), odnosno još rezervista Almiron.

Kada se na sve to doda i da smo vidjeli devet žutih kartona i skoro 40 faulova pred 83.196 navijača, jasno je zbog čega se ova utakmica naziva jednim od najluđih derbija na svijetu.