TO MOŽE SAMO SEVILJA! Andalužani u PETOM finalu Lige Evrope za DEVET godina, ništa od italijanske borbe za trofej!

Sevilja je u drugoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope savladala Juventus i zakazala borbu za trofej protiv Rome!

sevilja u finalu lige evrope Izvor: EPA/JOSE MANUEL VIDAL

Liga Evrope je takmičenje kojim vlada Sevilja!

Andalužani su večeras izborili čak peto finale ovog takmičenja u posljednjih devet godina – savladali su pred domaćom publikom Juventus i spriječili italijansko finale!

SEVILJA – JUVENTUS 2:1 (0:0)
/Suso 71, Lamela 95 – Vlahović 62/

Ranije tokom večeri Žoze Murinjo je odveo Romu do drugog evropskog finala u posljednje dvije sezone nakon što nije bilo pogodaka u revanš meču polufinala protiv Bajera (prvi meč završen pobjedom Rome 1:0).

Za trofej će se Rimljani boriti protiv Sevilje, koja je na prepunom "Ramon Sančez Pishuan" preokrenula rezultat protiv Juventusa i čekirala kartu za finale, koje se igra 31. maja na Puškaš Areni u Budimpešti!

Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, a onda je Dušan Vlahović pogotkom u 62. minutu šokirao domaće navijače.

Radost gostiju trajala je samo devet minuta - "bombom" mu je uzvratio Suso i odveo meč u dodatnih 30 minuta, da bi petom minutu prvog produžetka Erik Lamela glavom matirao Vojčeha Ščešnija i odveo Sevilju u finale Lige Evrope, u kojem će pokušati da se domogne evropske elite u narednoj sezoni.

Pogledajte odlučujući gol!

Inače, svaki put kad je Sevilja igrala finale drugog evro-takmičenja po jačini, dolazila je do trofeja!

Dva puta se to desilo u Kupu UEFA – 2006. protiv Midlzbroa i 2007. protiv Espanjola – te četiri puta u Ligi Evrope (2014. Benfika, 2015. Dnjepar, 2016. Liverpul i 2020. Inter)!

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!