borac sloboda

Odigrane su sve utakmice pretposljednjeg kola Premijer lige BiH. Borac pobjedom nad Slobodom osigurao je drugo mjesto, dok je Sarajevo savladalo Velež i obezbijedilo nastup u Evropi iduće sezone. Leotar najbliže ispadanju u niži rang.

borac sloboda Izvor: Mondo/Slaven Petković

Odigrane su sve utakmice 32. kola Premijer lige BiH.

Banjalučki Borac je na svom terenu savladao Slobodu rezultatom 3:2 i kolo prije kraja osigurao drugo mjesto što će im donijeti nastup u drugom pretkolu Konferencijske lige naredne sezone.

Gosti iz Tuzle su poveli u 9. minutu, fenomenalni golom Kenana Delića.

Borac do izjenačenja stiže u 35. minutu kada je Darko Lazić pogodio mrežu Tuzlaka.

Banjalučani su do preokreta stigli u 56. minutu golom Jakova Blagaića.

Nisu se Tuzlaci predavali, a golom Adija Alića u 73. minutu stižu do izjednačenja.

Ipak, samo minut kasnije Enver Kulašin, postavlja konačnih 3:2.

Sloboda nakon ovog poraza zauzima 11. poziciju sa dva boda manje od Tuzle siti, Igmana, Posušja i Sloge.

Odličnu utakmicu gledali smo i u Mostaru gdje je Sarajevo savladalo Velež rezultatom 5:3 te sa ova tri boda i matematički obezbijedio nastup u Evropi naredne sezone.

Rođeni su poveli u već u četvrtom minutu golo Anđušića, da bi Varešanović sedam minuta kasnije pogodio za 1:1. "Bordo tim" do preokreta stiže u  24. minutu kada je Ziljkić odlično pogodio za 1:2. U 57. minutu Oliveira pogađa za 3:1, a Haskić u 74. minutu smanjuje na 2:3. U 76. minutu Oliveira postiže svoj drugi gol, a u u 84. minutu isti fudblaer, sa bijele tačke, pogađa i za 2:5.

Konačan rezultat postavio je Sijamija iz penala - 3:5.

Drugi sarajevski tim, ekipa Željezničara je uz dosta muke na Grbavici savladala Posušje rezultatom 3:0. "Plavi" su uspjeli da slome otpor gostiju tek u 84. minutu kada je pogodio Hodžić. Četiri minute kasnije Štilić sa bijele tačke pogađa sa 2:0 da bi konačni rezultat postavio Amoa u sudijskoj nadoknadi meča.

Fudbaleri Zrinjskog su u Čitluku slavili protiv Leotara sa 2:1. Za "plemiće" su pogađali Bilbija i Ćuže dok jeBarišić pogodio vlastitu mrežu.

Leotar u posljednje kolo ulazi za posljednjeg mjesta te je najozbiljniji kandidat za ispadanje.

Široki Brijeg je na Pecari savladao Slogu, a jedini pogodak na utakmici postiga je Ćavar u 39. minutu.

U derbiju začelja Tuzla siti je savladala Igman u Konjicu rezultatom 1:0 što je dodatno zakomplikovalo borbu za opstanak.

Više detalja o utakmicama klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:57

Šampion bolji od Leotara

Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Leotara rezultatom 2:1.

18:56

Kraj u Banjaluci!

Borac je savladao Slobodu sa 3:2 i kolo prije kraja osigurao drugo mjesto te će naredne sezone igrati u drugom pretkolu Konferencijske lige.

18:53

Kraj i u Konjicu

Tuzla siti savladala je Igman u Konjicu i dodatno zakomplikovala borbu za opstanak.

18:52

Željezničar vodi 3:0! Strijelac je Amoa

Završena je utakmica na Grbavici.

18:50

18:49

Kraj u Mostaru - Sarajevo osiguralo Evropu!

Sarajevo je savladao Velež sa 5:3 i osiguralo nastup u prvom pretkolu Konferencijske lige naredne sezone

18:48

Kraj u Širokom

Široki Brijeg savladao je Slogu na Pecari rezultatom 1:0.

18:48

Željezničar vodi 2:0!

Semir Štilić u 88. minutu sa bijele tačke pogađa za 2:0.

18:44

Velež smanjuje na 3:5

Sijamija u 87. minutu sa bijele tačke pogađa za 3:5!

18:43

Željezničar vodi 1:0!

Željezničar vodi sa 1:0 od 83. minuta, strijelac je Armin Hodžić!

18:40

Petarda Sarajeva!

Oliveria pogađa sa bijele tačke za 2:5 u 84. minutu! Het-trik Brazilca

18:37

Borac vodi 3:2!

Samo minut nakon gola Alića, Kulašin pogađa za 3:2!

Sarajevo vodi 2:4!

Nakon gola Haskića, Oliveria ekspresno uzvraća - 2:4!

18:30

Velež smanjuje na 2:3!

Haskić u 74. minutu pogađa za 2:3.

18:29

Pokušaj Ninkovića

Pokušao je Ninković sa distance, ali njegov udarac ide preko gola.Prije njega pokuša je i Piščević, ali je i on bio neprecizan

18:27

Široki Brijeg - Sloga (FOTO)

18:21

Pogodak Blagaića (FOTO)

18:17

Borac vodi 2:1!

Odlično je Mrkaić istrčao kontru i uposlio Blagaića pogađa mrežu Slobode.

18:17

Leotar stiže do izjednačenja protiv Zrinjskog!

Barišić je pogodio vlastitu mrežu.

18:13

Sarajevo vodi 3:1!

Nakon Varešanovića i Ziljkića u listu strijelaca upisao se i Oliveira. Prethodno je Varešanović šutirao, njegova lopta se odbija od obje stative i stiže do Brazilca koji pogađa bez većih problema