Zrinjski krenuo porazom: Šampion BiH u prijateljskom meču izgubio od Mure

Jedini gol na meču postigao je Kasalo u 88. minutu.

Zrinjski poražen od Mure u prijateljskoj utakmici Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Aktuelni šampion BiH, mostarski Zrinjski, odigrao je prvu pripremnu utakmicu, te je nakon dugo vremena teren napustio pognute glave.

Bolja od "plemića" bila je slovenačka Mura, koja je u Svetom Martinu na Muri slavila minimalnu pobjedu 1:0. Jedini gol na meču viđen je u samom finišu, kada je mrežu Mostaraca zatresao Kasalo i slovenačkom prvoligašu tako osigurao trijumf.

Trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić u dva poluvremena isprobao je 22 igrača. U prvom dijelu igrali su: Novaković, Ismajlgeci, Barišić, Jakovljević, Memija, Stanić, Ivančić, Ramić, Jukić, Mišić i Marić, dok su šansu u drugih 45 minuta dobili Soldo, Marin, Zlomislić, Senić, Ćorluka, Čanađija, Kožulj, Avramov, Hrvanović, Malekinušić i Kiš.

Fudbaleri Zrinjskog pripremaju se za start nove sezone i obaveze na međunarodnoj sceni. Mostarci su saznali rivala u kvalifikacijama za Ligu šampiona. U prvom kolu igraće protiv jermenske ekipe Urartu, a ukoliko ih eliminišu, naredni rival biće im bolji iz duela Slovan (Slovačka) - Svift (Luksemburg).

U slučaju da Mostarci budu eliminisani odmah na startu kvalifikacija za najjače evropsko klupsko takmičenje, evro-sezonu nastaviće u drugom kolu Konferencijske lige, gdje će igrati sa poraženim timom iz dvomeča Farul (Rumunija) - Šerif (Moldavija), takođe iz prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.