Borac doveo napadača! Nekadašnji najbolji golgeter Superlige Srbije potpisao za banjalučki klub!

Banjalučki Borac angažovao je u nedjelju nekadašnjeg srpskog reprezentativca Milana Makarića, koji je stigao da pojača napad crveno-plavih.

Milan Makarić novi napadač FK Borac Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Nekadašnji napadač Vojvodine, niškog Radničkog i Radnika iz Surdulice Milan Makarić stigao je na Gradski stadion!

Makarić bi mogao da debituje u rodnom Novom Sadu već u srijedu protiv "lala" u generalnoj probi pred početak evropske sezone i gostovanje Austriji u Beču (27.jul) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Makarić je u karijeri igrao i u Bosni i Hercegovini 2018. godine kada je branio boje Zvijezde 09 iz etno-sela Stanišići, a u inostranstvu je nastupao za danski Olborg.

"Za jači napad! Milan Makarić novi je član Borčeve fudbalske porodice. Dobrodošao nam u Banjaluku", saopšteno je iz banjalučkog kluba.

Makarić u Banjaluku dolazi na posudbu, do kraja sezone 2023/24.

Inače, Makarić je prije dvije sezone bio najbolji golgeter Superlige Srbije sa 17 postignutih pogodaka u dresu surduličkog Radnika pa je i pozvan na okupljanje "orlova" na tadašnjoj američkoj turneji.

Odigrao je te 2021. godine 45 minuta protiv Dominikanske Republike u remiju bez golova dok je selektor Srbije bio Ilija Stolica, a otkako je srpsku klupu preuzeo Dragan Stojković Piksi, nastupio na turneji po Aziji odigravši takođe po jedno poluvrijeme protiv Jamajke (1:1) i Japana (1:0).