zrinjski urartu liga šampiona kvalifikacije uživo prenos livestream

Mostarski klub plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, prvi put u klupskoj istoriji!

zrinjski urartu liga šampiona kvalifikacije uživo prenos livestream Izvor: HŠK Zrinjski

Prvi put u klupskoj istoriji, Zrinjski se plasirao u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

Mostarci su tek nakon penala eliminisali jermenski Urartu i nakon sedam neuspjelih pokušaja preskočili prvu prepreku, te postali prvi bh. klub još od 2008. godine koji je u dvomeču eliminisao startnog rivala u kvalifikacijama za evropsku elitu!

Sedam puta je, rekosmo, Zrinjski bivao zaustavljen na prvoj prepreci u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Ovog puta je ipak uspio da trijumfuje i, u najgorem slučaju, obezbijedi još šest mečeva na evropskoj sceni ovog ljeta. Ali o tom, potom, prvi na redu, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, jeste bolji iz dva duela slovačkog Slovana i luksemburškog Svifta!

Nije kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija uspio da poentira iz prve tri prilike u kojima se našao. Pogodio je čak i stativu, ali je u 27. minutu nakon centaršuta Čorluke zatresao mrežu Urartua.

Uz minimalnu pobjedu u prvom duelu, imao je Zrinjski u tim trenucima prednost od dva gola nad Jermenima, ali bez drame nije moglo...

U nastavku je na scenu stupio Grigorjan i sa dva gola, u 74. i 90+1. minutu, uveo meč u produžetke.

Dodantnih 30 minuta je sjajno počelo za Zrinjski jer je Kiš realizovao penal, da bi pred kraj prvog produžetka Maksimenko matirao Marića i, pokazalo se, odveo meč u penal-lutriju. Na kraju, presudna je bila peta serija, u kojoj je Marić odbranio udarac Gazarjana, dok je Barišić zapečatio sudbinu Jermena.

Bio je Zrinjski pred ispadanjem u penal-lutriji. Pri rezultatu 2:3 za Jermene, Zlomislić je šutirao preko gola, ali nije taj promašaj bio kažnjen. Prečku je potom pogodio Tešeira, a potom Senić "vratio stvari na početak", prije već opisane pete serije.

Kompletan tok meča pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

ZRINJSKI: Marić, Čorluka, Senić, Barišić, Marin (od 80. Memija), Stanić (od 61. Zlomislić), Čanađija (od 75. Kožulj), Ivančić, Ćuže (od 61. Sabljić), Bilbija (od 91. Kiš), Tičinović (od 80. Hrvanović). Trener: Krunoslav Rendulić.

URARTU: Melihov, Antvi (od 81. Gunko), Pilojan (od 68. Maksimenko), Cimbaljuk, Margarjan, Salu (od 68. Ezbiliz), Markos Žunior, Zotko (od 108. Gazarjan), Sabua (od 46. Džikija), Grigorjan, Mogilevec (od 60. Tešeira). Trener: Dmitri Gunko.

22:56

Barišić 4:3!

ZRINJSKI JE U DRUGOM KOLU KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA!

Kraj, gledaćemo penale!

Gotovo je, penal-lutrija će odrediti putnika u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

22:43

Minut nadoknade u drugom produžetku

22:40

116' - Tražio je Zrinjski penal!

Nakon jednog prekida i ubačaja lopte u šesnaesterac, Maksimenka je lopta pogodila u ruku, igrači Zrinjskog su smatrali da treba da bude dosuđen novi penal, ali se Kjersgard nije oglasio.

Ruka je bila uz tijelo - mišljenja je bio danski arbitar.

22:38

Još pet minuta...

22:33

110' - Kiš!

Dobro je bio postavljen Melihov...

Primio je hrvatski napadač loptu u šesnaestercu, šutirao nakon centaršuta sa desne strane, ali je golman Urartua bio dobro postavljen.

22:30

108' - Izmjena kod gostiju

Izlazi Zotko, u igri je Gazarjan.

22:28

Počeo je drugi produžetak!

22:27

Pogledajte gol Maksimenka:

22:26

105+3' - GOOOOL, 2:3!

Ponovo vodi Urartu, strijelac je Maksimenko!

"Okrenuo" je Ezbiliz Zlomislića na centru, a potom uposlio Maksimenka koji preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane matira Marića.

Nastavlja se drama u Mostaru...

22:22

Igraće se tri minuta nadoknade

22:22

105' - Ezbiliz pored gola!

Nije ovo bio nimalo naivan udarac...

Namjestio se Ezbiliz na šut sa distance, prohujalo je to pored lijeve stative gola Zrinjskog.

Žuti karton za golmana Zrinjskog zbog odugovlačenja.

22:21
Izvor: HŠK Zrinjski

22:13

22:11

94' - GOOOOL, 2:2!

Kiš je realizovao penal, 2:2 je u Mostaru, Zrinjski ponovo ima rezultat koji ga vodi u drugo pretkolo!

22:09

93' - PENAL!

Biće penal za Zrinjski!

22:08

91' - Pao je Kiš u šesnaestercu gostiju!

Odmah je Kiš bio u prilici, pao je na travu nakon jednog kontakta sa golmanom Urartua, ali penal nije dosuđen. Bar za sada, gleda se snimak u VAR sobi, Kjersgard će to sam provjeriti...

22:06

Počeo je prvi produžetak!

22:06

Kiš mijenja Bilbiju

Rendulić je od prvog minuta prvog produžetka na teren poslao Kiša umjesto Bilbije, kapitena Zrinjskog i strijelca jedinog gola domaćih u ovom meču.

22:04

Dok čekamo produžetke...

... spomenimo da je BATE Borisov na domaćem terenu savladao albanski Partizani (2:0) i uz remi (0:0) u prvom meču, plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Osim u Mostaru, još se igras meč na Islandu između Breiđablika i Šamroka, a poslije prvog poluvremena, vode domaći (1:0) i na dobrom su putu da se nađu u drugom kolu.

22:01

Kraj

Gledaćemo produžetke u Mostaru, kakva drama!

Zrinjski je imao 1:0 do 74. minuta, a onda je na scenu stupio Grigorjan i sa dva pogotka uveo meč u dodatnih 30 minuta.

21:59

90+7' - Melihov spašava goste!

Sjajna šansa za Zrinjski na isteku nadoknade!

Kožulj je centrirao, Bilbija zahvatio loptu glavom, a Melikov vrhovima prstiju izbacio loptu u korner!

Mogao je sada kapiten Zrinjskog još jednom da se proslavi...

21:57

Heken je eliminisao TNS

Šveđani su u Velsu trijumfovali rezultatom 0:2 i samo potvrdili ulogu velikog favorita. U prvom meču u Švedskoj, bilo je 3:1.

21:56

90+4' - Žuti karton za Markosa Žuniora

21:55

Evo drugog gola Grigorjana:

21:53

Igra se nadoknada od sedam minuta

21:53

90+1' - GOOOOL, 1:2!

Šok u Mostaru, Grigorjan je pogodio sa bijele tačke! Ezbiliz je oboren u šesnaestercu Zrinjskog, a Grigorjan je preuzeo odgovornost.

21:51

90' - Penal za Urartu!

21:48

87' - Kožulj pored gola!

Odlučio se Kožulj na udarac sa distance, ali je lopta prošla pored gola.

21:47

Još pet minuta

Ne računajući nadoknadu, toliko je ostalo do kraja ovog meča.

21:46

84' - Traže gosti penal

Nakon jednog kornera Urartua, gosti su smatrali da je lopta jednog igrača Zrinjskog pogodila u ruku, ali je sudija iz Danske pokazao da se igra nastavi.

21:45

Prošao i Šerif

Moldavci su nakon produžetka trijumfovali nad rumunskim Farulom (3:0) i zakazali dvomeč sa prvakom Izraela, Makabijem iz Haife.

21:43

81' - Mijenja i Gunko

Izašao je Antvi, u igri je sada Melkonjan.

21:42

80' - Nove promjene u Zrinjskom

Marin i Tičinović su izašli, na terenu su Memija i Hrvanović.

21:41

75' - Izmjena u Zrinjskom

Umjesto Čanađije, na terenu je Kožulj.

21:37

74' - GOOOL, 1:1!

Grigorjan je pogodio mrežu Zrinjskog! Čekala se potvrda iz VAR sobe i na kraju ništa nije bilo sporno.

Pogledajte taj pogodak:

21:34

72' - Kakva odbrana Marića!

Moglo je sada da bude 1:1...

Maksimenko je izašao sam ispred Marića, šutirao iz izgledne pozicije, ali je Marić ukrotio taj udarac i sačuvao prednost Zrinjskom.

21:31

70' - "Požutio" je Margarjan

21:29

68' - Dvije izmjene kod gostiju

Izašli su Pilojan i Salu, u igri su Maksimenko i Ezbiliz.

21:28

66' - Tičinović!

Evo prvog uzbuđenja pred golom Urartua u nastavku!

Tičinović je dobio loptu na desnoj strani, odlučio se na udarac, ali je šutirao visoko preko gola.

21:27

65' - Miran nastavak meča

Nije u prvom dijelu drugog poluvremena bilo stopostotnih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

Zrinjskom to savršeno odgovara, vrijeme radi za Mostarce koji su sve bliže plasmanu u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

21:22

61' - Dupla promjena u Zrinjskom

Izlaze Stanić i Ćuže, na terenu su Zlomislić i Sabljić.

21:21

60' - Nova izmjena Jermena

Kod Urarua, izašao je Mogilevec, na terenu je Tešeira.

21:19

58' - Zrinjski je prepustio posjed gostima

Urartu je u prvih 12-13 minuta nastavka imao 67 posto loptu u svojim nogama.

21:16

55' - Žuti karton za Salua zbog prigovora

21:15

53' - Džikija u prilici

Rezervista Urartua pokušao je "makazicama" da iznenadi Marića na golu Zrinjskog, ali nije zahvatio loptu onako kako je želio.

21:07

Izmjena na startu nastavka

Trener Urartua napravio je promjenu pred start nastavka, u igri je Džikija umjesto Sabue.

21:06

Popunjava se lista učesnika drugog kola

Nakon Žalgirisa, koji je preko Struge izborio mjesto u drugom kvalifikacionom kolu, tamo su se našla još dva kluba - Rakov i Makabi Haifa.

Poljski prvak je trijumfovao u Estoniji nad Florom (0:3) i ovjerio trijumf sa domaćeg terena (1:0), dok je Makabi Haifa savladao Hamrun pred domaćom publikom (2:1), u meču koji je praktično predstavljao formalnost nakon gostujuće pobjede (0:4).

21:03

Pogodak iz drugog ugla!

Ovako je gol Bilbije izgledao iz drugog ugla:

20:53

20:50

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Mostaru, Zrinjski vodi protiv Urartua rezultatom 1:0 i nalazi se pred plasmanom u drugo pretkolo Lige šampiona, prvi put u istoriji kluba!

20:46

20:44

Igraće se pet minuta nadoknade

20:44

44' - Opet Antvi

Ovog puta, udarac ipak nije išao u okvir gola.

Uputio je internacionalac iz Gane prizeman udarac iskosa sa desne strane, ali je lopta prošla pored gola.

20:43

20:39

39' - Šansa za Urartu!

Sjajna je to prilika bila za Jermene!

Margarjan je centrirao sa lijeve strane, Antvi se ubacio iz drugog plana, izbjegao ofsajd, šutirao glavom, ali je Marić to uspio da ukroti.

Prva opasnost pred mostarskim golom!

20:36

20:30

Pogledajte pogodak kapitena Zrinjskog!

Ovakko je Zrinjski poveo protiv Urartua!

20:28

27' - GOOOOOL, 1:0!

Vodi Zrinjski, Bilbija je strijelac!

Bila je to već uigrana akcija "plemića" - Čorluka je centrirao sa desne strane, a Bilbija nadvisio defanzivce Urartua i pogodio za 1:0.

20:24
Izvor: HŠK Zrinjski Mostar

20:18

18' - Ukazuje se pomoć Bilbiji

Bio je kapiten Zrinjskog u jednom vazdušnom duelu sa protivničkim igračem i "izvukao deblji kraj", te mu se trenutno ukazuje pomoć na terenu.

U međuvremenu, trener Urartua Gunko dobio je žuti karton zbog konstantnih prigovora i protesta nakon sudijskih odluka.

20:16

17' - Preambiciozan pokušaj gostiju

Zotko se odlučio na jedan dalekometni udarac, ali je poslao loptu visoko preko gola, nije bilo nikakve opasnosti po gol Marića.

20:11

12' - Ponovo Bilbija!

Već treća prilika za kapitena domaćih!

Bila je to dobra akcija igrača Zrinjskog, Ćuže je na kraju uposlio Bilbiju, ali nije uspio lider Mostaraca da zahvati loptu na željeni način.

20:09

8' - Gosti su tražili penal!

Sabua se u šesnaestercu Zrinjskog našao na travi nakon starta Barišića, gosti su tražili od arbitra da dosudi penal, ali je sudija iz Danske pokazao da je to bio start na loptu.

20:06

6' - Stativa Bilbije!

Nova šansa za Zrinjski, i ponovo Bilbija!

Odbrana Urartua je izgubila loptu, ona je stigla do Bilbije, koji je u kaznenom prostoru prevario čuvara, namjestio se na udarac iskosa sa desne strane - ali pogodio stativu!

20:03

3' - Bilbija!

Velika je to šansa bila za kapitena Zrinjskog!

Nakon jedne ubačene lopte u kazneni prostor Urartua, našao se Bilbija na pravom mjestu, uhvatio šut, ali loptu poslao tik pored lijeve stative gostujućeg gola.

Dobar početak Mostaraca!

19:59

1' - Počela je utakmica!

19:56

Himna Lige šampiona odjekuje sa razglasa!

Sve je spremno za spektakl u Mostaru!

19:55

Igrači dva tima izlaze na teren!

19:43

Ko sudi?

Za ovaj meč delegirani su arbitri iz Danske, a predvodi ih Peter Kjersgard. Pomoćnici su Jesper Dal i Viktor Skite, dok je četvrti sudija Jakob Karlsen.

Glavni sudija u VAR sobi je Jonas Hansen, a u radu će mu pomagati Mads-Kristofer Kristofersen.

19:02

U međuvremenu...

Poznat je i prvi par "staze šampiona" u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Žalgiris je, nakon 0:0 u Litvaniji, kao gost trijumfovao nad Strugom (1:2), pa će se u narednoj rundi sastati sa Galatasarajem.

Prelomni trenutak meča igranog u Ohridu dogodio se u 84. minutu, kada je srpski defanzivac u dresu Struge Sava Radić zatresao vlastitu mrežu za konačnih 1:2.