Brzo i ludo, sa mnogo presinga i malo šanse za goste iz Italije.

Crvena zvezda Fiorentina prenos uživo livestream Izvor: Stefan Stojanovic /MONDO

Crvena zvezda juri ka Ligi šampiona! Došla je Fiorentina da bude rival za generalnu probu Crvenoj zvezdi pred početak sezone i zažalila! Tim Vićenca Italijana je za samo 27 minuta razbijen na "Markani" i pošto je poslije tih nepunih pola sata igre na semaforu pisalo 5:0 ostatak meča je bio formalnost.

Visoki presing i nevjerovatan intenzitet igre šampiona Srbije šokirao je Italijane, a već poslije devet minuta Piter Olajinka je zatresao mrežu rivala. Napravio je jak pritisak na štopera rivala, ukrao loptu i poslao loptu iza leđa rivala.

Sljedeći gol bio je djelo Žan Filipa Krasoa, koji je uspio da na sjajan način iskoristi asistenciju Mirka Ivanića, a već u 13. minutu sam Ivanić je iz okreta pogodio za 3:0. Uslijedio je gol Pitera Olajinke za 4:0, a na 5:0 je sa penala povisio Osman Bukari, nad kojim je jedanaesterac i napravljen.

Do kraja utakmice Zvezda je imala veliki broj šansi, ali nije bilo novih golova. Mnogo je kombinovao Barak Bahar pa smo na terenu vidjeli i Zorana Popovića, Uroša Spajića, Stefana Lekovića, Luku Nikolića, Iraklija Azarova, Edmunda Ada, Jovana Šljivića, Vladimira Lučića, Jovana Mijatovića, kao i debitanta Uroša Kabića. Crveno-bijeli su pokazali moć pred početak nove sezone i utakmicu prvog kola Superlige na "Marakani" protiv Vojvodine.

21:54

90. minut: KRAJ! - 5:0

To je to! Crvena zvezda je Fiorentinu savladala sa 5:0 i pokazala neverovatan fudbal. Prošle sezone je bilo reči o tome da ako neko želi da gleda brz i efikasan fudbal treba da pogleda Premijer ligu.

Izgleda da je Premijer liga stigla na "Marakanu".

21:51

87. minut: Kabral promašio!

Imao je stopostotnu šansu Brazilac Kabral, ali je Zoran Popović uspeo da skrene udarac i sačuva gol svog tima!

21:49

85. minut: Lučić!

Sjajan prodor Vladirmira Lučića završen je udarcem ka golu, ali je lopta završila u spoljnom delu mreže.

21:41

77. minut: Kosta Nedeljković!

Sjajno je istrčao mladi Kosta Nedeljković, ali je loptu poslao pored gola.  A onda je usledio debi! Uroš Kabić je ušao na teren u 78. minutu i zamenio je Kingsa Kangvu.

Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

21:39

76. minut: Retka šansa za Fiorentinu

Imao je Kuame šansu, ali nije dodao na pravi način i lopta je samo prošla kroz kazneni prostor Zorana Popovića. Ništa od počasnog gola za "violu".

21:33

70, minut: Evo Ada i Nikolića

Umesto Srđana Mijailovića u igru ulazi Lazar Nikolić, dok će jednog od najboljih na terenu Marka Stamenića zameniti Edmund Ado.

21:31

Velike promene

Ulaze novi igrači! Na gol će Zoran Popović, u odbranu ulazi Stefan Leković, a na levog beka ide Irakli Azarov. Mladi Jovan Šljivić i Vladimir Lučić će takođe u igru, a u napadu se našao Jovan Mijatović.

Ovako sada izgleda Crvena zvezda: Popović - Leković, Spajić, Mijailović - Nedeljković, Stamenić, Kangva, Azarov - Šljivić - Lučić, Mijatović

21:16

52. minut: Igra se Bukari

Bukari je preterao, mnogo je driblao i nije iskoristio veliku šansu. Poigrava se Crvena zvezda, a i može joj se. Ipak vode 5:0!

21:09

DRUGO POLUVREME! Izmene u redovima crveno-belih

Ušli su Uroš Spajić i Kosta Nedeljković, a igru su napustili Miloš Degenek i Piter Olajinka, pa će tako Osman Bukari preći napred, Spajić će na štopera, a Nedeljković na mesto desnog beka.

Počelo je drugo poluvreme!

20:47

45. minut: POLUVREME! A mogao je da padne još jedan gol...

Olajinka je imao šansu za het-trik, poslao je loptu pored gola iako je bio jedan na jedan sa golmanom gostiju. Fantastično poluvreme Crvene zvezde, odavno se ovakav fudbal nije video na "Marakani".

20:36

35. minut: Zamalo 6:0

Sevnula je kontra Crvene zvezde, Teraćano je prvo sjajno odbranio udarac Olajinke, a zatim je Mitrovićev udarac blokirao Dodo. Nervira se na klupi Barak Bahar kao da je 0:0...

20:29

27. minut: PETARDA! 5:0 za Zvezdu!

Osman Bukari je ipak uzeo loptu i dao gol! Au, šta se ovo dešava na Marakani?

20:28

26. minut: Penal za Zvezdu!

Srušen je Bukari, golman Fiorentine je srušio fudbalera iz Gane i KIngs Kangva je namestio loptu na kreč.

Izvor: Stefan Stojanovic /MONDO

20:25

22. minut: GOOOL! 4:0 za Zvezdu!

Ljudi moji šta je ovo? 4:0, gol je dao Piter Olajinka!

20:15

14. minut: GOOOL! 3:0 - Mirko Ivanić!

King Kangva je u 13. minutu mnogao da donese 3:0 Zvezdi, ali je promašio! A onda je Mirko Ivanić dao treći gol u 14. minutu. Au kako igra Zvezda!

20:12

10. minut: 2:0 GOOOL!

Kraso postiže pogodak! Au kako igra Crvena zvezda, za deset minuta je velika Fiorentina pala na kolena!

20:12

9. minut: GOOOL! 1:0 za Crvenu zvezdu!

Olajinka postiže pogodak! Iz presinga je uzeta lopta ekipi Fiorentine, a Olajinka koji je loptu i oteo štoperima rivala postigal je gol!

Drugi gol na meču
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:09

7. minut: Zvezda imala šansu, a na tribinama...

... spektakl! Sjajno je počeo meč tim Baraka Bahara i odmah je Zvezda imala šansu, a onda je u sedmom minutu Kings Kangva imao šansu sa 15-ak metara.

A na tribinama smo odmah videli bakljadu!

20:02

1. minut: Počeo je meč!

Krenula je Crvena zvezda u napad sa centra, a odlično popunjene tribine su sa oduševljenjem pozdravile prve napade srpskog tima!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:57

Evo i Luke Jovića!

Nekadašnji napadač Crvene zvezde pozdravio je navijače na stadionu "Rajko Mitić".

Evo i izmena!

Pogledajte sastave, ali i rezerve oba tima.

19:10

Za "Violu" Jović!

Za Fiorentinu će između ostalih startovati i Luka Jović! Napadač koji je ponikao u klubu iz Ljutice Bogdana prvi put će igrati protiv matične ekipe.

FIORENTINA: Taračiano, Dos Santos, Biragi, Martines, Ranijeri, Dankan, Mandragora, Sabiri, Jović, Bonaventura, Ikone.