Borac i Rijeka drugi polufinalni par na turniru "Fudbal frends" u Foči

Mladi fudbaleri Rijeke i banjalučkog Borca plasirali su se u polufinale turnira "Fudbal frends" u Foči za igrače uzrasta do 17 godina, dok drugi polufinalni par čine njihovi vršnjaci iz Vojvodine i Željezničara.

Borac i Rijeka u polufinalu turnira Fudbal frends u Foči Izvor: Srna/Aleksandra Janković

Rijeka je rezultatom 1:0 u četvrtfinalu savladala nikšićku Sutjesku, a gol vrijedan plasmana u polufinale postigao je Vigo Frank u 14. minutu.

Kadeti Borca, koji brane titulu prijateljstva osvojenu prošle godine, nakon penala eliminisali su domaću Sutjesku.

Kadeti fočanske Sutjeske pružili su odličan otpor Banjalučanima, u prvom poluvremenu bili su mnogo bliže postizanju pogotka, da bi u drugom dijelu igre Borac preuzeo inicijativu, ali se mreže nisu tresle, pa je odluka pala sa bijele tačke.

U izvođenju penala Borac je imao više sreće i rezultatom 4:1 prošao u polufinale, gdje ga očekuje meč sa Rijekom, trostrukim osvajačem ovog turnira.

Za Borac su iz penala pogađali Damjan Sokolić, Stefan Ivanović, Sergej Strika i Đorđe Burnjaković, dok je jedini pogodak za domaćina postigao Darko Obrenović.

Kapiten banjalučana Pavle Đajić kaže da su u prvom poluvremenu igrali loše, ali da su se dobro branili.

"Probudili smo se u drugom poluvremenu, njima je publika pomagala, ali bili smo mentalno jaki i na kraju smo pobijedili. Mislimo da možemo do samog kraja, puni smo samopouzdanja, vjerujemo u sebe. U Foči nam je fantastično, lijepo su nas ugostili, turnir je odličan", rekao je Đajić.

Kapiten Fočaka Slaviša Ristović rekao je da je to bila tvrda i borbena utakmica koja je odlučena penalima.

"Borili smo se, odigrali odlično, ali nije nam se dalo", rekao je Ristović.

Na 17. Fudbal frendsu danas se igraju polufinalni mečevi u kojima se od 19.00 časova sastaju Vojvodina i Željezničar, a od 20.30 časova Rijeka i Borac.

Prethodno će se igrati utakmice za plasman od petog do osmog mjesta, u 16.00 između Crvene zvezde i Akademije Pandev, a u 17.30 časova između Sutjeske Nikšić i Sutjeske Foča.

U okviru turnira danas će se održati i tradicionalni okrugli sto, čija je tema ove godine "Akademija fudbala - drugo ime za budućnost".