Zlatni "orlić" pogodio za GOŠK, a onda je uslijedio preokret u Gabeli! Irfan Hadžić heroj Tuzle sitija!

Novajlija u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine GOŠK iz Gabele doživio je početni poraz u novoj sezoni.

GOŠK - Tuzla siti 1. kolo PLBiH Izvor: Profimedia

Gabeljani su na stadionu "Perica Pero Pavlović" ugostili Tuzlu sitija i doživjeli neuspjeh nakon preokreta.

GOŠK - TUZLA SITI 1:4 (1:1)

Domaći su do prednosti došli već u četvrtom minutu pogotkom Staniše Mandića, napadača koji je u dresu U-20 reprezentacije Srbije osvojio titulu šampiona svijeta na Novom Zelendu.

Nakon toga, odlučio se da igra za selekciju Crne Gore, a promijenio je i dosta klubova - nastupao je između ostalog, i za mostarski Zrinjski u BiH, a danas se lijepo ubacio zaobišao golmana Nevresa Fejzića i pogodio mrežu - 1:0.

Internacionalac iz Srbije Alen Mašović je uspio da izjednači u 24. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora smjestio loptu iza leđa Adnana Bobića - 1:1.

U drugom dijelu, izabranici Milenka Bošnjakovića su uspjeli da naprave preokret i sa dva pogotka Irfana Hadžića stignu do prva tri boda u novoj sezoni.

Najprije je Hadžić u 55. minutu iskoristio grešku odbrane GOŠK-a (1:2), da bi četiri minuta kasnije na asistenciju Mirzada Mehanovića riješio pitanje pobjednika - 1:3.

Tačku na i je u 81. minutu postavio Mehanović za konačnih - 1:4.

GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukić, Nižić, Pobi, Šero, Obšivač, Mandić, Gogić. Trener: Denis Ćorić

TUZLA SITI: Fejzić, Ristić, Šukilović, Ćorić, Nikić, Karjašević, Delimeđac, Nukić, Mašović, Mehanović, Hadžić. Trener: Milenko Bošnjaković