VRATILA SE PREMIJER LIGA BIH! Velež furiozno započeo novu sezonu - pojačanja briljirala (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su na otvaranju nove sezone Premijer lige BiH savladali ekipu Zvijezde 09 sa 5:0.

velež Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon dva mjeseca pauze fudbal se vratio na premijerligaške terenu u BiH. Prvu utakmicu prvog kola u novoj sezoni odigrali su ekipa Veleža i novajlija - Zvijezda 09.

Mostarci su ovom meču upisali siguran trijumf rezultatom 5:0. Golove za "rođene", osim Anđušića i Leai, postigla su tri debitanta u dresu Veleža.

VELEŽ – ZVIJEZDA 09 5:0 (3:0)
/Šturm 19, Anđušić 25, Krajnc 28, Mlinarić 58, Leai 88/

U petom minutu veliku priliku za Velež je imao Alen Krajnc, ali njegov udarac brani Milan Jelovac.

U 11. minutu Jelovac je fenomalno zaustavio atraktivan pokušaj Anđušića, a prije toga je odbranio i Mlinarićev pokušaj glavom.

Nastavila se ofanziva „rođenih“, a odbranu gostiju „probio“ je Klemen Šturm u 19. minutu, kada je preciznim udarcem pogodio sa ruba 16 metara.

Šest minuta kasnije, nakon fenomenalne asistencije Oreča, Anđušić matira Jelovca za 2:0.

Na sljedeći pogodak čekali smo samo tri minuta. Nakon jednog ispucavanja odbrane Veleža, Alen Krajnc stiže do lopte prije defanzivaca Zvijezde 09 i šalje loptu iza leđa Jelovca – 3:0. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog dijela.

U 58. minutu nakon sjajne akcije, Mihael Mlinarić pogađa za 4:0.

Konačan rezultat u 88. minutu postavio je Rafael Leai nakon asistencije Šikala.

U narednom kolu Velež će dočekati GOŠK, dok Zvijezda 09 dočekuje ekipu Igmana.

Velež: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Anđušić, Mlinarić, Džafić, Kadrić, Šturm, Halilović, Mahmić, Krajnc

Zvijezda 09: Jelovac, Janković, Ristanović, Tomanović, Raca, Matić, Gavrić, Subašić, Veličković, Kajode, Maksimović