TO NIJE ZDRAVO! Mitrović dao gol Zvezdi i NIKAD nije zaboravio šta je uslijedilo

Aleksandar Mitrović o svom prvom golu na derbiju u dresu Partizana, koji je postigao na 143. vječitom derbiju.

aleksandar mitrović o golu u vječitom derbiju  Izvor: MN PRESS

Aleksandar Mitrović u podkastu "Alesto" prisjetio se svog prvog gola protiv Crvene zvezde u 143. vječitom derbiju.

"Počeo je derbi, 9. minut, ja dajem gol. Lopta prolazi kroz noge i od tada kreće sve usporeno. Krene da te radi taj adrenalin, da ti srce lupa, odjednom osjećaš da moraš da kreneš da vičeš da bi izbacio taj adrenalin iz sebe. Nakon toga vidim svi skaču, pale se baklje a vama je sve usporeno. Nevjerovatan osjećaj, trčiš a srce ti radi 200 na sat. To nije zdravo", završio je Mitrović.

Podsjetimo, 143. večiti derbi je odigran na stadionu Crvena zvezda u Beogradu 17. novembra 2012. godine u okviru 13. kola Superlige. Crvena zvezda je pobijedila Partizan sa 3:2. Strijelci za Zvezdu bili su Filip Kasalica u 14., Luka Milivojević u 49. i Nenad Milijaš u 74. minutu. Sa druge strane strijelac za Partizan bio je Aleksandar Mitrović u 9. minutu dok je drugi gol za Partizan bio auto-gol koji je postigao Milan Jovanović u 16. minutu. Utakmicu je sudio Milorad Mažić iz Vrbasa i to je ustao upamćen kao jedan od najzanimljivijih i najuzbudljivijih derbija u posljednjim decenijama. Pogledajte Mitrovićev gol:

Aleksandar Mitrović o golu u derbiju
Izvor: Youtube/ ALESTO

Partizan je prije ove utakmice zauzimao prvo mjesto na tabeli sa osvojena 33 boda, dok je Crvena zvezda bila druga, sa 25 boda. Kuriozitet je da je to ostao jedini derbi u kojem je jedan tim vodio na poluvremenu, a drugi ostvario pobjedu. Crno-bijeli su te sezone odbranili titulu i plasirali se u kvalifikacije za Ligu šampiona, a Mitrović je već u ljeto 2013. napustio Humsku i prešao u Anderleht za pet miliona evra. U crno-bijelom dresu postigao je 18 golova na 42 odigrane utakmice i u njemu počeo veliku karijeru.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!