Ubjedljiv poraz TSC-a, predaleko je od Lige šampiona! Portugalci pokazali srpskom vicešampionu šta je evropski fudbal!

TSC izgubio od Brage u gostima 0:3 i pred revanš ima samo teoretske šanse da izbaci portugalskog favorita.

TSC izgubio od Brage 0:3 u kvalifikacijama za Ligu šampiona Izvor: MN PRESS

TSC je izgubio od Brage 0:3 u Portugalu i ostao samo sa teoretskim šansama za plasman u plej-of za Ligu šampiona.

Trećeplasirani tim prošlosezonskog portugalskog prvenstva razbio je otpor tima iz Bačke Topole golovima u 17. i 19. minutu, a sve je bilo gotovo kada je u 87. minutu Alvaro Đalo iskoristio grešku Gorana Antonića i okončao večerašnji meč, a sasvim izvesno i dvomeč.

Na debiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona, TSC je odigrao pod očiglednim opterećenjem važnosti utakmice i težine protivnika. Nažalost, utisak sa početka meča bio je takav da vjerovatno ne bi napravilo veliku razliku i da igračima Žarka Lazetića nisu bile stegnute noge od treme, jer je Braga prosto - mnogo iskusniji, samouvjereniji i što ne reći - bolji tim od vicešampiona Srbije.

Revanš će biti odigran za nedjelju dana, na stadionu u Bačkoj Topoli, a kako stvari stoje TSC će taj meč više koristiti da još jednom osjeti šta znači igrati protiv jakog evropskog protivnika. To iskustvo biće izuzetno korisno Lazetićevom timu pred grupnu fazu drugog po snazi evro-takmičenja.