Ronaldo "ukrao" Sergeju trofej! Pokazao klasu u 38. godini - dva gola, a imao igrača manje!

Kristijano Ronaldo je odigrao možda i najbolji meč od kada je stigao u Al Nasr i donio je klubu titulu.

Kristijano Ronaldo sa Al Nasrom osvojio Arapski kup šampiona Izvor: Profimedia

Kristijano Ronaldo osvojio je svoj prvi trofej u Saudijskoj Arabiji pošto je sa svojim Al Nasrom bio bolji od Al Hilala (2:1) u finalu manje važnog takmičenja zvanog Arapski kup šampiona. U pitanju je takmičenje koje se, uz nekoliko prekida, održava od 1981. godine i u kome učestvuju klubovi iz zemalja arapskog svijeta. Na turniru je igralo inače 37 timova iz 22 asocijacije, a na kraju je Ronaldo odveo Al Nasr do prvog trofeja u istoriji!

Prvo je Al Hilal poveo golom Mikaela u 51. minutu, da bi Kristijano Ronaldo izjednačio rezultat u 74. I to dok je njegov tim imao desetoricu na terenu, pošto je samo tri minuta ranije Al Amri dobio direktan crveni karton. Klasa koju posjeduje Ronaldo dođe na vidjelo nekada i u ovakvim situacijama, kada je potrebno odigrati preko svojih mogućnosti.

Zaigrali su se potom produžeci, a Ronaldo je opet postigao gol - sada u 98. minutu za pobjedu Al Nasra. U međuvremenu, vidjeli smo veliku buru oko terena, pošto su dvojica igrača Al Nasra isključena iako nisu bila na terenu. S druge strane srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić propustio je šansu da sa Al Hilalom osvoji prvi trofej, a čitav meč je proveo u igri, međutim nažalost bez ikakvog uticaja na rezultat.