IZBACILI DINAMO ZAGREB, ALI OVO NISU OČEKIVALI! Šok za Grke u Belgiji, Mijatu Gaćinoviću umalo nisu slomili nogu

Poraz AEK-a u plej-ofu za Ligu šampiona i krvoločan start na srpskog fudbalera Mijat Gaćinovića.

AEK izgubio od Antverpena, faul na Mijatu Gaćinoviću Izvor: Profimedia/BELGA PHOTO TOM GOYVAERTS

Posle holivudske pobjede protiv Dinamo Zagreba, AEK je izgubio u prvoj utakmici dvomeča protiv Antverpena 0:1, na početku plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Belgijski prvak, koga predvodi Holanđanin Mark Van Bomel, trijumfovao je golom bivšeg napadača Totenhema Vinsenta Jansena (29) u 16. minutu, a utakmicu je obilježio i horor-faul koji je pretrpio fudbaler AEK-a, Srbin Mijat Gaćinović.

Njemu je Belgijanac Jel Bataj umalo slomio nogu uklizavanjem direktno u zglob reprezentativca Srbije, koji je u tom 51. minutu ostao da leži na terenu, a 15-ak minuta poslije toga je zamijenjen. Bataj je zbog starta sa slike kažnjen direktnim crvenim kartonom i neće morati da putuje sljedeće nedjelje na revanš u Atini.

Poznato je da je Antverpen prošle sezone osvojio titulu kao na filmu, golom Tobija Aldervirlda u 94. minutu. Nekadašnji fudbaler Totenhema i ovog utorka je bio u timu i komandovao je odbranom pred kojom je još 90 minuta do sna i prvog plasmana u Ligu šampiona.

Ipak, AEK je protiv Dinama prošle nedjelje bio u mnogo težoj poziciji od ove i imao je samo pet minuta pri rezultatu 0:2 da ostane "živ", ali je uspio i čak uspio da izbori i remi, golom Domagoja Vide u 98. minutu, koji je nanio Zagrepčanima jedan od najtežih poraza u istoriji.