LASK Zrinjski kvalifikacije Liga Evrope plej-of uživo prenos livestream

Mostarci poraženi do LASK-a, ali su u Lincu pokazali da mogu ravnopravno da se nose sa Austrijancima.

LASK Zrinjski kvalifikacije Liga Evrope plej-of uživo prenos livestream Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Šampion BiH za sedam dana u revanšu na stadionu "Pod Bijelim brijegom" imaće šansu da se pobjedom plasira u grupnu fazu Lige Evrope!

Iako su fudbaleri Zrinjskog večeras u Lincu doživjeli poraz od LASK-a 2:1 (2:0), "plemići" su pokazali da mogu da se nose sa Austrijancima, a posebno se to odnosi na igru u drugom poluvremenu, kada su odigrali mnogo bolje nego u prvih 45 minuta, u kojem su u svojevrsnom "blickrigu" primili dva gola.

LASK - ZRINJSKI 2:1 (2:0)
/Žulj 4, 12 - Bilbija 71/

Za samo 12 minuta Mostarci su se našli u "nokdaunu", kada im je dva puta mrežu zatresao Robert Žulj. Nisu mogli gosti da povežu redove, a onda se u sjajnoj poziciji našao Mario Ćuže. Ipak, nije imao sreće. Nije baš najbolje šutirao iz izealne situacije i pogodio je samo stativu.

U nastavku su fudbaleri Krunoslava Rendulića odigrali mnogo bolje, nošeni gromoglasnim navijanjem više od 1.000 svojih pristalica u Lincu. Odlučio je strateg Zrinjskog da pojača napad, ušao je u igru i Tomislav Kiš, a onda je Nemanja Bilbija postigao sjajan gol i "prepolovio" zaostatak.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa će Zrinjski pred svojim navijačima u revanšu za sedam dana imati priliku da ispiše nove stranice istorije bh. fudbala.

Podsjetimo, ukoliko ne uspije da eliminiše LASK, Zrinjski će evropsku turneju nastaviti u grupnoj fazi Konferencijske lige. Ako bude bolji od Austrijanaca i nadoknadi "minus" iz prvog meča, zaigraće u Ligi Evrope.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:51

Ukupno će se igrati pet minuta nadoknade vremena

22:50

90+1' - Zamalo het-trik Žulja

Slalom Žulja kroz odbranu Zrinjskog, srećom na kraju Marić brani.

22:47

89' - Sam finiš utakmice

Bez uzbuđenja u posljednjim minutima meča.

22:40

82' - Tičinović ne može više

Tičinović je proveo par minuta na zemlji, nije mogao da nastavi meč, a umjesto njega šansu u posljednjih 10-ak minuta dobio je Memija.

22:38

80' - Ljubić mijenja Horvata

Posljednja izmjena u LASK-u.

22:35

Gol Bilbije iz drugog ugla

22:31

71' - GOOOL!!! Bilbija je prepolovio zaostatak Zrinjskog!

Sjajna reakcija kapitena Zrinjskog - Bilbija je fenomenalno pogodio za 2:1! Vraćaju se Mostarci u igru, isplatila se nešto ofanzivnija formacija Rendulića.

22:29

69' - Dvije izmjene i u timu LASK-a

Dvostruka izmjena kod domaćih - Tolovjerov je zamijenio Jovičića, a Ba Flekera.

22:25

67' - Rendulić baca sve karte u napad

Pokušaće "plemići" sada sa dva napadača. Kiš i Sabljić u igri, Malekinušić i Ivančić su izašli.

22:25

66' - Novi žuti karton za Austrijance

Jovičić je dobio žuti karton.

22:21

63' - Period mirnije igre

Nema većih uzbuđenja na stadionu u Lincu. LASK i dalje ima sigurno vođstvo iz prvog poluvremena.

22:12

54' - Jukić umjesto Ćužea

Reaguje i Rendulić - Ćuže je završio meč, u igri je sada Jukić.

22:12

53' - Dvostruka izmjena kod domaćih

Pintor je zamijenio Mustafu, a Gojginger Usora.

22:06

47' - Prejaka lopta za Bilbiju

Propala je potencijalno dobra prilika za Zrinjski. Proigravanje za Bilbiju nije bilo precizno, tačnije lopta je bila prejaka i završila u gol-autu.

22:04

46' - Stanić umjesto Ramića

Počelo je drugo poluvrijeme, a Renudlić je odmah izvršio izmjenu. Ramića je zamijenio Stanić.

21:48

- kraj prvog poluvremena -

Dva gola Roberta Žulja, u 4. i 12. minutu, a onda stativa Ćužea u finišu, obilježili su prvo poluvrijeme u Lincu.

21:46

45' - Pokušaj Renera sa distance

Dalekometni šut Renera, srećom po Zrinjski, završava pored gola.

21:40

38' - Ćuže pogađa stativu!

Kakva šteta!

Fenomenalna akcija Zrinjskog, Malekinišuć je sjajno odigrao, Ivančić je zatim poslužio Ćužea, ali Mario nije mogao da gola - pogodio je stativu!

21:36

35' - Batarelo šutira preko gola

Oslobodili su se malo "plemići", lopta je sve više u njihovom posjedu, a sada je zaprijetio Batarelo glavom. Ipak, njegov šut nije bio precizan, lopta je otišla preko prečke domaćeg gola.

21:33

32' - Horvat je "požutio"

Prva javna opomena na meču. Žuti karton zaradio je igrač LASK-a Saša Horvat.

21:30

26' - Poništen gol Malekinušića

Odlično je Bilbija spustio loptu za Malekinušića, koji je uspio da zatrese mrežu domaćin, ali je prethodno bio u ofsajdu. Šteta.

21:25

24' - Nema reakcije Mostaraca

Dva rano primljena gola kao da su potpuno poremetila goste, pa Mostarci za sada ne uspijevaju ništa da naprave kako bi zaprijetili golu LASK-a.

21:13

12' - GOOOL!!! Novi gol LASK-a!

Još jedna lopta u mreži Marića, u 12. minutu LASK vodi već 2:0! Ponovo je Žulj strijelac.

21:07

4' - GOOOL!!! LASK već vodi!

Prvu priliku Austrijanci su odmah pretvorili u vođstvo.

Pogriješila je odbrana Zrinjskog, lopta se odbila do Roberta Žulja, koji sa linije šesnaesterca precizno pogađa za 1:0.

21:03

2' - Zrinjski odmah prijeti

Pokušao je Malekinušić iz velike daljine, lopta je otišla preko gola, ali Mostarci od prvih minuta pokazuju da su u Austriju došli da se nadigravaju.

21:03

Mostarci imaju veliku podršku navijača

Bilo je najavljeno da će Zrinjski u Lincu pratiti više od 1.000 navijača, a sudeći po prvim minutama i gromoglasnom navijanju, Mostarci će imati jak vjetar u leđa sa tribina.