nemanja bilbija

Fudbaleri Zrinjskog odigrali su neriješeno sa LASK-om u Mostaru.

nemanja bilbija Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog odigrali su neriješeno protiv LASK (1:1) i sa ukupnih 2:3 oprostili se od Lige Evrope te će se morati zadovoljiti grupnom fazom Konferencijske lige.

U potpuno ujednačenoj utakmici Zrinjski do vođstva stiže u 38. minutu. Nakon što je golman gostiju srušio Ćužea, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran "sa kreča" bio je Bilbija.

LASK je do izjednačenja i gola vrijednog plasmana u Ligu Evrope stigao u 52. minutu. Bivši fudbaler Crvene zvezde, Branko Jovićič pogodio je sa nekih 30 metara.

Do kraja meča vrijedi izdvojiti propuštenu priliku Bilbije iz 66. minuta, kada je kapiten "plemića" bio sam na dva metra od gola, ali je zakasnio i promašio loptu.

Zrinjski će "evropsku jesen" dočekati u grupnoj fazi Konferencijske lige, a igra koju je pokazao u ovom dvomeču pokazuje kako neće biti nimalo bezazlen protivnik mnogo "većim" ekipama.

VIŠE DETALJA KLIKOM NA "RAZVOJ DOGAĐAJA"

22:53

- KRAJ -

22:51

90+3'- Malo je nedostajalo!

Nakon ubačaja, malo je nedostajalo da do lopte stigne Kiš, ali hvata to Laval.

22:48

90+1' Još četiri minuta nade za Zrinjski

22:44

86'- Zrinjski drži posjed

Fudbaleri Zrinjskog u posljednjih pet minuta imaju 77% posjed lopte.

22:38

80'- Dvostruka izmjena Zrinjskog

Izlaze Ćuže i Ivančić, a umjesto njih su u igri Zlomislić i Hrvanović.

22:36

FOTO

22:31

73'- Odbrana Marića!

Šutirao je Havel, ali brani to golman Zrinjskog. Biće korner za goste.

22:28

70'- Prvi korner za Zrinjski

Interveniše Žulj

22:24

66'- Kakav promašaj Bilbije!

Bilbija je bio dva metra od gola sam, ali je zakasnio kapiten "plemića" i promašio loptu. Mreža je bila prazna

22:17

FOTO

22:14

56'- Dvostruka izmjena Rendulića

Izlaze Malekinušić i Jukić, a umjesto njih u igri su Kiš i Sabljić

22:10

52'- Izjendačenje!

Jovičić sa velike udaljenosti pogađa za 1:1

22:05

47'- Ćuže u velikoj prilici

Ćuže je prevario Lavala, ali u posljednji čas izbacuje loptu odbrana LASK-a.

22:04

46'- Odmah prijeti Zrinjski

Udarac Ćorluke se odbija od jednog igrača Zrinjskog i ide pored gola

22:03

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

22:02

Prekršaj nakon kojeg je dosuđen penal

Pogledajte situaciju nakon koje je Zrinjski dobio penal.

- Kraj prvog poluvrema -

Nakon prvog poluvremena Zrinjski ima prednost od 1:0, strijelac je bio Nemanja Bilbija u 38. minutu sa bijele tačke.

21:39

38'- Vodi Zrinjski!

Bilbija pogađa! Sada je ukupno 2:2.

21:36

36'- Penal za Zrinjski!

Laval je srušio Ćužea, a glavni arbitar pokazuje na bijelu tačku!

21:35

34'- Žuti za Mustafu

21:32

31'- Ćuže pored gola!

Zaobišao je dva fudbaler Ćuže, pronašao prostor za šut, ali nije bio precizan

21:24

23'- Žuti za Bilbiju, slobodan udarac iz opasne zone

Žulj ostavlja za Renera koji šutira, ali brani Marić.

21:23

22'- Novi korner za LASK

Za kratko ispucava Ivančić.

21:21

20'- Ipak neće biti izmjene

Bio je Batarelo spreman da uđe, ali čini se da je stručni štab "plemića" odlučio još pričekati.

21:18

17'- Opasno pred golom Zrinjskog

Nakon ubačaja sa lijeve strane, Fleker na svu sreću promašuje loptu sa pet metara od gola.

21:17

16'- Rendulić već sprema izmjenu

Ivica Batarelo će dobiti priliku u ranoj fazi utakmice, a vjerovatno se jedan od fudbaler Zrinjskog povrijedio

21:13

12'- Prvi korner LASK-a

Nema opasnoti po gol Zrinjskog

21:12

11'- Zrinjski kontroliše igru

21:07

6'- Zrinjski bolje otvorio meč

Prvu priliku imao je Bilbija, ali njegov udarac glavom ide pored gola

21:01

1'- Utakmica je počela

21:01
Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

20:45

Stadion "Pod Bijelim brijegom" ispunjen

20:20

Oečkuje se velika podrška za Zrinjski

Zrinjski će večeras imati veliku podršku svojih navijača s obzirom da je stadion rasprodat juče

20:03

Prvih 11 LASK-a

LASK: Laval, Lukeneder, Andrade, Cirajs, Jovičić, Horvat, Rener, Fleker, Žulj, Usar, Mustafa.

20:02

Sastav Zrinjskog

Za Zrinjski večeras od prvog minuta igraju: Marić, Ćorluka, Barišić, Senić, Tičinović, Čanađija, Ivančić, Ćuže, Malekinušić, Jukić, Bilbija.