Osam golova u Mostaru i het-trik Bilbije - Široki Brijeg pobjedom nad GOŠK-om preuzeo vrh tabele

Autor Haris Krhalić

"Plemići" su u odličnom meču savladali Zvijezdu 09, dok je Široki Brijeg bio bolji od GOŠK-a.

Zrinjski Zvijezda Široki Brijeg GOŠK Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Zrinjskog su, u okviru petog kola Premijer lige BiH, na svom terenu savladali Zvijezdu 09. U pravoj fudbalskoj ljepotici vidjeli smo čak osam golova, a prvo ime susreta bio je ko drugi nego Nemanja Bilbija.

Zrinjski – Zvijezda 09 5:3 (3:2)
/Ivančić 5, Bilbija 8, 51, 75, Malekinušić 24 – Veličković 2, Saliman 41, Maksimović 90/

Od samog početka gledali smo sjajnu utakmicu na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Gosti su odlično otvorili utakmicu. Već u drugom minutu Stefan Veličković šutira sa 16 metara i pogađa mrežu „plemića“.

Nije to poremetilo ekipu iz Mostara koja samo tri minuta kasnije stiže do izjednačenja. Franko Sabljić je centrirao, a Antonio Ivančić pogađa za 1:1.

Već u osmom minutu „plemići“ stižu do preokreta. Kerim Memija je prošao po lijevoj strani i uposlio Nemanju Bilbiju koji matira Jelovca.

U 24. minutu ponovo se tresla mreža gostiju. Ponovo je Memija probio po lijevoj strani te centrirao, a nakon loše reakcije Miloša Ostojića lopta stiže do Malekinušića koji glavom pogađa za 3:1.

Peti pogodak u prvom poluvremenu vidjeli smo u 41. minutu. Kajode Saliman odlično je pobjegao odbrani Zrinjskog i pogodio za 3:2.

U 51. minutu Bilbija fenomenalnim pogotkom sa nekih 20 metara vraća dva gola prednosti svome timu.

Bilbija je do het-trika stigao u 75. minutu što mu je bio peti pogodak u ovoj sezoni.

Konačan rezultat postavio je Makismović golom iz slobodnog udarca.

Zrinjski: Niron, Ćorluka, Barišić, Senić, Memija, Stanić, Čanađija, Malekinušić, Ivančić, Sabljić i Bilbija.

Zvijezda 09: Jelovac, Tomanović, Veličković, Paić, Vadze, Ostojić, Karaklajić, Janković, Kajode, Ponjević i Maksimović.

U nešto ranijem terminu odigrana je još jedna utakmica Premijer lige BiH, a na Pecari su se sastali Široki Brijeg i GOŠK.Širokobriježani su golovima Luke Mamića iz 29. minuta i Marijana Ćavara sa bijele tačke stigli do nova tri boda te su preuzeli čelnu poziciju u domaćem šampionatu.