Željezničar se vratio na pobjednički kolosijek! Tuzla siti "pala" na Grbavici (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Željezničara su na Grbavici savladali Tuzlu siti rezultatom 3:1.

Željezničar Tuzla siti Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon poraza od Posušja u prošlom kolu, fudbaleri Željezničara vratili su se na pobjednički kolosijek. U odličnoj fudbalskoj predstavi tim sa Grbavice je, na svom terenu, savladao ekipu Tuzla sitija rezultatom 3:1.

Željezničar - Tuzla siti 3:1 (1:0)
/Nikić 4 ag, Mekić 49 pen, Krpić 86 -  Mašović 69/

Željezničar je do vođstva stigao već u četvrtom minutu , nakon nestvarnog autogola Nenada Nikića. Nakon jedne bezazlene situacije, defanzivac Tuzla sitija nespretno reaguje i posprema loptu u svoju mrežu – 1:0.

Ekipa iz Simin Hana je najbolju priliku za izjednačenje imala u 33. minutu. Mirzad Mehanović je sjajno uposlio Anisa Jašaragića čiji udarac fenomenalno brani golmana domaćeg tima, Vedad Muftić.

Sredinom prvog poluvremena vidjeli smo i jednu diskutabilnu situaciju. Marin Galić u pokušaju da ispuca loptu pogodio Mekića u ruku, što je izazvalo proteste Tuzlaka, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

U 49. minutu Mustafa Šukilović s leđa ruši Sulejmana Krpića u svom šestanestercu, a glavni sudija Josip Martinović pokazuje na bijelu tačku i crveni karton kapitenu Tuzlaka.

Siguran sa kreča bio je Nedim Mekić.

U 65. minutu Mehanović je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali još jednom odlično brani Muftić.

Četiri minuta kasnije Alen Mašović je primio loptu u šesnaestercu Željezničara i pospremio loptu u mrežu Željezničara – 2:1.

U 73. minutu sjajno je pokušao Hadžić, ali ovog puta se Muftić nije dao prevariti. Devet minuta prije kraja, Nikola Turanjanin šutira sa nekih 20 metara, ali lopta ide malo pokraj gola.

"Tačku na i" u ovom meču stavio je Krpić golom u 86. minutu.

Željezničar: Muftić, Galić, Cocalić, Dubačkić, Jašarević, Mekić, Rustemović, Gasal, Ćosić, Amoa i Krpić.

Tuzla siti: Fejzić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Šukilović, Nukić, Hadžić, Mehanović, Jašaragić, Osmić, Kobiljar.