Hari Kejn kao Miroslav Kloze! Englez ponovo pogodio, prosjek u Bundesligi - GOL PO MEČU!

Nije nekadašnji fudbaler Totenhema imao sreće da u prvom meču u dresu Bajerna dođe do trofeja, ali je u Bundesligi već proradio.

Hari Kejn Izvor: EPA-EFE/Anna Szilagyi

Kada je 2007. godine Miroslav Kloze stigao u Bajern, proradio je ekspresno i u prva četiri kola Bundeslige postigao isto toliko golova. Nešto više od deceniju i po kasnije, isto to učinio je Hari Kejn!

Nije Englez imao sreće da u prvom meču u dresu Bajerna iz Minhena dođe do trofeja. Dani Olmo tada "plesao" je u Superkupu i njegov RB Lajpcig slavio je ubjedljivo 3:0, tako da Kejn, koji je ušao s klupe u tom duelu, karijeru u bavarskom gigantu nije počeo na najbolji način - izmakao mu je trofej, koji je u Totenhemu bezuspješno čekao cijelu karijeru.

I večeras je Kejn pogodio za Bajern, i to u derbiju protiv Bajera iz Leverkuzena. Prethodno je jedan gol dao Verderu, a onda dva Augzburgu, tako da je u prva četiri meča Bundeslige na prosjeku od gola po utakmici!

I Bajern i Bajer ostvarili su maksimalan učinak u prva tri kola nove sezone, tako da je večeras jedna serija morala da bude prekinuta.

Nakon pogotka Kejna u 7. minutu, izjednačenje "apotekarima" donio je Aleks Grimaldo sjajnim golom iz slobodnog udarca, tako da je rezultat na poluvremenu 1:1.

I u nastavku je viđen zanimljiv duel, sa po jednim golom u obje mreže. Kada je Leon Gorecka pogodio u 86. minutu izgledalo je da će Bavarci stići do tri boda, ali je u 94. minutu dosuđen penal za goste, koje je u gol i bod pretvorio Ezekijel Palasios.

Iako su i jedni i drugi prekinuli seriju pobjeda, nisu okončali niz bez poraza, pa i dalje dijele lidersku poziciju.