Dušan Vlahović dvostruki strijelac u derbiju! Juventus htio da ga proda, a bez njega ne mogu ništa (VIDEO)

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović dvostruki strijelac u pobjedi protiv Lacija.

Dušan Vlahović strijelac za Juventus protiv Lacija Izvor: Profimedia

Bilo je osporavanja tokom ljeta, čak i priča da Juventus želi da ga se riješi jer nije donio klubu koliko su očekivali, ali Dušan Vlahović je furiozno počeo novu sezonu u italijanskom prvenstvu. Nakon dva gola u prva tri kola italijanskog prvenstva, pa zatim i autogola Mađara na koji je on presudno uticao, srpski napadač je dva puta zatresao mrežu Lacija u pobjedi Juventusa rezultatom 3:1.

Vlahović je bio strijelac već u 10. minutu susreta, nakon asistencije Manuela Lokatelija. Centaršut sa desne strane idealno je pao u kaznenom prostoru baš u noge srpskom napadaču, koji nije dugo oklijevao. Njegov ubilački instinkt natjerao ga je da šutira iz prve, a sjajnim udarcem uspio je da savlada Ivana Provedela na golu rimskog kluba.

Pogledajte pogodak Dušana Vlahovića:

Šesnaest minuta kasnije na 2:0 povisio je Kijeza da bi prednost "stare dame" smanjio Luis Alberto u 64. minutu.

Samo tri minuta nakon tog gola srpski napadač ponovo "stupa na scenu". Iako se činilo da Vlahović nema šanse pred protivničkim golom jer je nakon duge lopte sa Juventusovog dijela terena ostao da igra protiv trojice defanzivaca, to mu nije bio preveliki problem.

Dušan je ostvario fantastičan prvi kontakt, zatim obradio loptu i onda veoma preciznim udarcem po drugi put na meču savladao Provedela.