Derbi dela Madonina pripao Interu: "Nerazuri" pregazili ekipu Milana

Autor Haris Krhalić

Težak poraz fudbalera Milana u gradskom derbiju.

Fudbaleri Intera su u gradskom derbiju ubjedljivo savladali ekipu Milana rezultatom 5:1. Inter je ovo bila četvrta pobjeda u isto toliko  utakmica te se nalaze na pravom mjestu Serije A.

Posljednji put Inter je u gradskom derbiju slavio ovako ubjedljivo još 1974. godine.

„Nerazuri“ su u vođstvo stigli već u petom minutu, a strijelac je bio Henrik Mktarijan.

Dominacija Intera se nastavila, a na 2:0 povisio je Turam meaestralnim pogotkom.

Milan se početkom drugog poluvremena golom Leaa vratio u igru i kada je izgledalo da bi se u potpunosti mogli vratiti u utakmicu, Milan se u potpunosti raspao.

Prvo je na 3:1 ponovo povisio Mktarijan, da bi nakon toga Čalhanoglu pogodio sa bijele tačke. I kada se činilo da će to biti konačan rezultat Fratezi u trećem minutu sudijske nadoknade pogađa za 5:1.

Inter u narednom kolu gostuje kod ekipe Empolija, a prije toga će snage odmjeriti sa Real Sosjedadom u okviru Lige šampiona dok će Milan ugostiti Njukasl u istom takmičenju.