Lukaku i Dibala prvi put zajedno od starta - Roma odmah proradila: Penal nakon 35 sekundi, pa katastrofa Empolija!

Žoze Murinjo odlučio je da protiv Empolija na teren izvede najjaču napadačku liniju, pa su Rimljani već u osmom minutu imali ubjedljivo vođstvo, a zatim do vrha napunili mrežu rivala.

Nije Roma dobro otvorila sezonu - na tri uvodna meča osvojen je samo bod, pa je Žoze Murinjo najozbiljnije shvatio duel sa Empolijem, posljednjeplasiranom ekipom u Kalču. Od prvog minuta na teren je poslao Paula Dibalu i Romelua Lukaku i to mu se odmah isplatilo.

Već nakon 35 sekundi meča 4. kola Serije A Roma je dobila priliku da iz penala dođe do vođstva, a Dibala nije propustio da sa "kreča" donese prednost svom timu.

Prethodno je defanzivac gostiju Sebastijan Valukjevič nespretno reagovao ispred Lukakua i zaustavio loptu rukom u svom šesnaestercu, pa dileme nije bilo.

Očajno su fudbaleri Empolija ušli u ovaj meč, pa su već u 8. minutu gubili 2:0. Rasmus Kristensen uputio je odličan centaršut, a glavom je sjajno reagovao Renato Sančez i postigao svoj prvenac u dresu "vučice".

Lukaku je učestvovao i kod trećeg gola Rome. Uposlio je Kristantea, a onda su fudbaleri Empolija očajno odigrali u odbrani i Alberto Grasi matirao svog golmana, za 3:0.

Da Dibala i te kako pravi razliku na terenu, Argentinac je pokazao u 55. minutu. Prošetao se kroz odbranu gostiju, "slomio" dvojicu čuvara i onda rutinski pogodio za 4:0.

Spektakularnim golom Brajan Kristante u 80. minutu povisio je na 5:0. Vezista Rome odigrao je fenomenalnu utakmicu, koji je na kraju krunisao vrhunskim udarcem sa 20-ak metara. Takođe odlični Lukaku nedugo zatim postigao je i šesti gol za domaće. I Belgijanac je stigao do prvog gola otkako je stigao u Romu. Kod oba gola asistent je bio Andrea Beloti, koji je u nastavku ušao s klupe.

Mrežu gostiju zatresao je i Đanluka Manćini u 86. minutu, te na pravi način okončao fenomenalno veče za navijače Rome, koja je stigla do najubjedljivije pobjede otkako je na klupu sjeo Žoze Murinjo.