Zvezda primila pet golova od Mančester sitija!

Omladinci Crvene zvezde izgubili od Mančester sitija u Ligi šampiona

omladinska liga šampiona mančester siti crvena zvezda 5 2  Izvor: Profimedia

Omladinci Crvene zvezde izgubili su od Mančester sitija 2:5 (0:1) u utakmici koja će biti uvod u večerašnji meč seniora dva tima na Itihadu. Izabranici Nenada Milijaša ravnopravno su ušli u duel sa "građanima" i bilo je 0:0 završnice prvog dijela, kada je Emilio Lorens dao gol za 1:0.

Isti igrač je u trećem meču nastavka pogodio i za 2:0, u 50. je strelac bio Vilijam Dikson za 3:0, a u 55. minutu bilo je i velikih 4:0, kada je Kejn Tejlor zatresao mrežu Beograđana. Dva minuta kasnije, prvotimac Zvezde Jovan Mijatović pogodio je za 4:1 snažnim udacem u kaznenom prostoru, ali bilo je i tada jasno da će Zvezda do kraja samo pokušavati da spriječi ubjedljiv poraz, pred srpskim asom koji je ostavio dubok trag u Sitiju.

Uspevao je u tome Milijašev tim golom Mateje Bubnja (na slici) u 78, ali je Sitijeva "petarda" ipak odjeknula u 81. minutu, kada je Džejden Heski pogodio za konačnih 5:2. Žaliće Zvezdini omladinci za dobrom igrom u prvom dijelu meča, koja je nakon pet primljenih golova pala u drugi plan. Crveno-bijeli su uspijevali da budu konkurenti domaćinu, ali je potpuni pad u 11 minuta nastavka uticao na konačan utisak.

Izvor: Profimedia

Sastav Zvezde: Marinković - Nedeljković, Milosavljević, Vukičevič, Stojsavljević - Petrović, Lečić - Maksimović, Šljivić, Vukojević - Mijatović. Igrali su još: Miranović, Cvetković, Gojkov, Ostojić, Bubanj.

Duel seniora Mančester siti - Crvena zvezda počinje u 21.00 čas.