Demirović sa dva gola donio pobjedu Augzburgu: Katatrofa Bohuma u Minhenu - primili sedam golova, Kejn postigao het-trik

Autor Haris Krhalić

Težak poraz Bohuma od Bajerna.

Demirović dvostruki strijelac za Augzburg Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Fudbaleri Bajerna, u okviru 5. kola Bundeslige, savladali su ekipu Bohuma sa veoma ubjedljivi 7:0. Tim iz Minhena je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu u kojem smo vidjeli četiri gola te se već tad dalo naslutiti kakva se katastrofa sprema gostima.

Bavarci su u potpunosti „razbili“ gostujući tim, a do prednosti su došli već u trećem minutu utakmice kada je pogodio Čupo Moting.

Prednost je duplirao Kejn u 13. minutu, da bi na 3:0 povisio de Liht u 29. minutu. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Sane golom u 38. minutu.

Na 5:0 povisio je Kejn u 54. minutu, ovog puta sa bijele tačke. Tel devet minuta prije kraja meča pogađa za 6:0, da bi konačan rezultat postavio Kejn u 88. minutu, svojim trećim golom danas.

U istom terminu odigrane su još četiri utakmice.

Augzburg je na svom terenu dočekao ekipu Majnca koja je do prednosti stigla već u šestom minutu nakon gola Ažorka. Iako su vrlo rano primili gol, ekipa Augzburga je brzo stigla do izjednačenja.

Strijelac je bio Ermedin Demirović u 15. minutu. Međutim. bh. reprezentativac se nije tu zaustavio te je do kraja prvog dijela donio svome timu potpuni preokret svojim drugim golom danas.

Fudbaleri Borusije Dortmund namučili su se na svome terenu, a otpor Volfsburga uspjeli su slomiti u 68. minutu kada je Rojs pogodio za konačnih 1:0.

U preostale dvije utakmice Union Berlin poražen je na svom terenu od Hofenhajma, dok je Lajpcig bio bolji od Borusije Menhengladbah.