Tri penala i trijumf Slavije: "Sokolovi" preko Leotara izborili osminu finala Kupa BiH!

Slavija je prvi učesnik osmine finala Kupa BiH.

slavija pobijedila leotar u kupu bih  Izvor: Slavija Info

Ovog utorka odigrana je prva utakmica šesnaestine finala Kupa BiH, u kojoj je Slavija, u duelu dva prvoligaša Republike Srpske, trijumfovala nad Leotarom:

SLAVIJA – LEOTAR 2:1 (2:1)
/Bjeloš 24 pen, 45 pen – Cmiljanović 21 pen/

Tri pogotka viđena su u ovom duelu, sva tri postignuta su u prvom poluvremenu – i sva tri sa bijele tačke!

Prvo je Slavijin Nemanja Čvoro u 21. minutu u svom šesnaestercu oborio Ognjena Krnetu, a penal je u gol pretvorio Mihailo Cmiljanović, da bi samo tri minuta kasnije Darko Đajić na drugoj strani faulirao Nikolu Bjeloša, koji je i preuzeo odgovornost i "poravnao" rezultat.

Bio je to prvi pogodak kapitena Slavije u ovom duelu – drugi je stigao u posljednjem minutu prvog dijela.

Strijelac jedinog gola za Trebinjce je faulirao Petra Dabića koji je sklonio loptu, a Bjeloš je ponovo namjestio loptu na "kreč" i pogodio na kraju za konačnih 2:1.

U srijedu će biti odigrano deset utakmica šesnaestine finala, jedna (Sloboda – Željezničar, op.a.) je zakazana za četvrtak, dok su četiri meča odgođena.

Kozara – Jedinstvo (15.30)

Radnik (Bijeljina) – Sloga Meridian (18.00)