Trener Veleža nakon oproštaja od trofeja: Zrinjski ništa spektakularno nije napravio, ali smo donosili pogrešne odluke!

Poslije finala Kupa BiH oglasio se i Nedim Jusufbegović.

velež zrinjski kup bih nedim jusufbegović Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Veleža nisu uspjeli da odbrane trofej u Kupu BiH.

U finalnom meču, igranom večeras na zeničkom Bilinom polju, "rođeni" su poraženi od gradskog rivala Zrinjskog (0:1), te im jedina šansa za izlazak na evropsku scenu ostaje eventualno zauzimanje četvrtog mjesta, koje na kraju sezone vodi u prvo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Tim Nedima Jusufbegovića trenutno je na petom mjestu, sa dva boda minusa za željenom pozicijom, na kojoj se trenutno nalazi Željezničar.

"Prvo poluvrijeme je bilo loše sa naše strane i bez neke inicijative. Nismo uspjeli da čak kreiramo neku ozbiljniju priliku. Sve je to bilo na pola i bez agresije. Drugo poluvrijeme je bilo loše sa naše strane. Nismo kreirali neku obziljnu priliku i napravili smo istu grešku kao i u prethodnoj utakmici protiv Zrinjskog. Donosili smo neke pogrešne odluke. Bilo je dosta prekida, izležavanja, jako puno tenzija i jako se malo igralo u drugom poluvremenu. Zrinjski generalno nije ništa spektakularno napravio osim prekida u prvom poluvremenu i gola, tako da sam nezadovoljan rezultatom. Nije nas protivnik nešto nadigrao i kreirao veliki broj prilika, ali sa naše strane, nije bilo ono čemu smo mi težili", rekao je Jusufbegović na konferenciji za novinare, prenose sarajevski mediji.

Velež će do kraja takmičenja u m:tel Premijer ligi BiH još dočekati Sarajevo, te gostovati Posušju.