Inter zaustavljen - "nerazuri" doživjeli prvi poraz u sezoni, budi se Napoli - GOLČINA Samardžića za utjehu Udinezeu!

Tim Simonea Inzagija, nakon pet uzastopnih pobjeda, neočekivano doživio domaći poraz od Sasuola, i to nakon što je vodio na poluvremenu. Lazar Samardžić postigao gol u stilu Dijega Maradone.

Inter - Sasuolo Izvor: EPA-EFE/Daniel Dal Zennaro

Serija Intera je okončana!

Nakon pet uzastopnih pobjeda, te samo jednog primljenog gola, "nerazuri" su neočekivano poraženi na "Đuzepe Meaci" od Sasuola, iako su nakon prvih 45 minuta imali gol prednosti.

Bio je Inter bolji u prvom poluvremenu, ali je teško dolazio do prilika. Ipak, na odmor su domaći otišli s vođstvom, jer je u nadoknadi prvog dijela mrežu gosti zatresao Denzel Damfriz.

Međutim, Sasuolo je pokazao da pobjeda proteklog vikenda protiv Juventusa (4:2) nije bila iznenađenje i da na teško gostovanje nije došao da se brani, što je i te kako počelo da se isplaćuje u nastavku. Sjajni tim sa "Mapei" stadiona tako je u samo par dana savladao Juventus i Inter, tako da u Seriji A više nema neporaženih ekipa.

Prvo je u 54. minutu Nedim Bajrami postigao prvenac u sezoni, i to na asistenciju Domenika Berardija, za 1:1, da bi upravo Berardi nepunih 10 minuta sjajnim pogotkom utišao "Meacu" i donio svom timu potpuni preokret.

U ostalim večerašnjim utakmicama Napoli je slavio 4:1 na svom terenu protiv Udinezea i prekinuo seriju od tri prvenstvene utakmice bez trijumfa. Strijelci za Napolitance bili su Pjotr Zjelinski (iz penala), Viktor Osimen, Kviča Kvaratskelija i Đovani Simeone, dok je utješni gol za goste iz Udina postigao Lazar Samardžić, samo minut prije nego što će Simeone vratiti tri gola prednosti domaćinu.

Srpski internacionalac napravio je pravi dar-mar u odbrani rivala, oslobodio se svih čuvara i onda maestralno pogododio.

Pogledajte...

Istovremeno je i Lacio upisao domaći trijumf, u duelu sa Torinom. Mrežu Vanje Milinković-Savića tresli su Matijas Vesino i Matija Zakanji.