Zrinjski je bio nadomak istorijskog podviga, ali nije uspio u posljednjim minutima da sačuva veliki bod.

aston vila zrinjski uživo prenos livestream  Izvor: HŠK Zrinjski

Imao je Zrinjski veliki bod u džepu protiv Aston Vile, ali nije uspio da izdrži.

Sve do četvrtog minuta nadoknade, tim Krunoslava Rendulića je odolijevao atacima domaćih koji su se u drugom poluvremenu smjenjivali kao na traci. Uspješno je bh. prvak odbijao sve napade engleskog velikana, ali ništa nije mogao u 94. minutu, kada je Džon MekGin nadvisio odbranu Zrinjskog i donio trijumf svom timu:

ASTON VILA – ZRINJSKI 1:0 (0:0)
/MekGin 90+4/

Organizovano se branio Zrinjski tokom cijelog meča, a prvi je kreirao i stopostotnu priliku, u 15. minutu preko Nemanje Bilbije, čiji šut iz neposredne blizine je odbranio prvak svijeta sa Argentinom Emilijano Martinez.

Bezidejno je djelovala Aston Vila u prvom poluvremenu – ali u nastavku, druga slika na terenu.

Već na startu drugog dijela Unai Emeri je izvršio tri promjene, Aston Vila je krenula silovito ka golu na kojem je stajao Marko Marić. Igrala se "viktorija", Zrinjski se uspješno branio, ali je poklekao u samoj završnici, kada se samo čekalo da Švajcarac Urs Šnider označi kraj meča.

Pogledajte kako je Aston Vila stigla do pobjede:

ASTON VILA: Martinez, Karlos (od 82. Traore), Konza, Lengle, Dinj (od 46. Keš), Dendonker (od 46. Luiz), Tilemans, Bejli, MekGin, Zaniolo, Duran (od 46. Votkins). Trener: Unai Emeri.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Senić, Tičinović (od 73. Memija), Radić, Čanađija (od 73. Zlomislić), Ćuže, Ivančić (od 62. Kožulj), Hrvanović (od 46. Malekinušić), Bilbija (od 77. Kiš). Trener: Krunoslav Rendulić.

Kompletan tok utakmice pročitajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

22:59

22:55

Kraj

Završen je meč u Birmingemu, tragičan poraz Zrinjskog - Aston Vila je do pobjedonosnog gola stigla u 94. minutu.

22:54

90+4' - GOOOL!

Šteta, nije izdržao Zrinjski...

Keš je centrirao sa desne strane, a MekGin je nadvisio odbranu Zrinjskog i pogodio za 1:0!

22:49

90+1' - Tilemans preko gola!

Neprecizan je Tilemans prilikom jednog šuta iz daljine.

22:48

Igraće se šest minuta nadoknade u Birmingemu

22:47

Igra se 90. minut!

22:42

84' - Votkins ne stiže!

Poslao je Keš jednu oštru prizemnu loptu sa desne strane, ali Votkins ne uspijeva da stigne do nje!

Ponovo je bilo opasno pred Marićevim golom!

22:39

82' - Mijenja Emeri

Dijego Karlos odlazi na klupu, u igri ga mijenja Bertran Traore.

22:37

Ušli smo u posljednjih deset minuta!

22:36

37.327 navijača je na tribinama Vila Parka!

22:35

Ne prestaje podrška Ultrasa!

22:34

77' - Još jedna promjena Zrinjskog

UImjesto Bilbije, na teren će Tomislav Kiš.

22:33

22:31

73' - Dupla promjena u Zrinjskom

Čanađija i Tičinović su izašli, u igri su Zlomislić i Memija.

22:30

71' - Kakva šansa za Kožulja! Ipak ofsdajd!

Nemanja Bilbija je izdržao jedan duel sa Dijegom Karlosom, stigla je lopta do Zvonimira Kožulja koji sjajno šutira, Emilijano Martinez je to odbranio - ali je junak "plemića" iz prvog kola bio u ofsajdu prilikom upućivanja lopte od strane Bilbije!

22:27

70' - Još jednom Marić!

Sada je Tilemans šutirao ka golu "plemića", ponovo je Marić siguran!

22:27

69' - Konsa!

Sad se i Konsa odlučio na šut, brani to Marić! 16:3 je za Aston Vilu u šutevima.

22:26

68' - Luis neprecizan

Šutirao je Daglas Luiz iz daljine, ali nikakvog posla nije bilo za Marića na golu, otišlo je to visoko preko prečke.

22:23

66' - Marić je siguran!

Uhvatio je Zaniolo jedan šut nakon kornera Aston Vile, ali Marić to sigurno hvata!

22:21

64' - Žuti kartoni za Bilbiju i Keša

Došlo je do koškanja igrača dva tima na polovini koja pripada Aston Vili, a sve je završeno javnim opomenama za Metija Keša i Nemanju Bilbiju.

22:20

62' - Druga izmjena u Zrinjskom

Antonio Ivančić izlazi, a na terenu je Zvonimir Kožulj, strijelac dva gola protiv AZ Alkmara u prvom kolu.

22:18

Ostalo je još pola sata na Vila Parku...

22:16

58' - UF!

Na jedvite jade se sad odbranio Zrinjski!

Nova gužva pred gostujućim golom, ali je defanzivna linija gostiju uspjela da se odbrani i otkloni opasnost!

22:14

56' - IPAK NIŠTA OD PENALA!

Djelovalo je "na prvu" da je Slobodan Jakovljević igrao rukom, ali je Urs Šnider dobio poziv iz VAR sobe, pregledao snimak - i utvrdio da nema penala, lopta je štopera Zrinjskog pogodila u glavu!

22:11

54' - PENAL ZA ASTON VILU!

22:11

53' - Pritisak Aston Vile u uvodnim minutima nastavka

Domaći sastrav vrši pritisak u ranoj fazi drugog dijela, igra se potpuno odvija u posljednjoj trećini terena.

22:08

50' - Gužva pred golom Zrinjskog!

Stvorila se gužva u petercu Mostaraca, Oli Votkins je na kraju stigao do lopte, ali je Josip Ćorluka uspio da interveniše izbacivši je u korner!

22:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

22:03

Trostruka promjena u Aston Vili!

Nije zadovoljan Unai Emeri onim što je vidio u prvom poluvremenu, pa je odlučio da napravi tri izmjene!

Umjesto Dendonkera, Durana i Dinja, na terenu su Luiz, Votkins i Keš.

22:01

Rendulić je pripremio jednu izmjenu za nastavak

Matija Malekinušić će na teren od prvog minuta drugog poluvremena, a izlazi Aldin Hrvanović.

21:52

21:46

Završeno je prvo poluvrijeme

Sjajan rezultat za Zrinjski nakon prvog dijela!

ASTON VILA - ZRINJSKI 0:0

21:45

Igraće se minut nadoknade u prvom poluvremenu

21:42

42' - Tilemans tačno u Marića!

Šutirao je Juri Tilemans iz daljine, iskosa sa lijeve strane, ali je Marić uhvatio tu loptu.

21:41

40' - Zaniolo!

Uzbuđenje pred golom Zrinjskog!

Nikolo Zaniolo je "uhvatio makazice", ali je Marko Marić bio dobro postavljen na gostujućem golu!

21:39

39' - Bezidejna Aston Vila!

Traži domaći tim put do mreže Mostaraca - ali je Zrinjski za sada ODLIČNO postavljen!

Ne uspijeva Aston Vila da nađe nijednu rupu u odbrambenom zidu šampiona BiH.

21:36

Još deset minuta do kraja prvog poluvremena

21:33

Na tribinama je i britanski princ Vilijam!

Meč u Birmingemu posmatra i britanski princ Vilijam!

21:31

21:25

25' - Tičinović preko gola!

Imao je Mario Tičinović mnogo prostora na lijevoj strani, namjestio se potom na šut, ali je bio neprecizan.

21:24

24' - "Požutio" je i MekGin

Zbog simuliranja prekršaja u zoni šuta, prvi žuti karton u domaćem timu dobio je Džon MekGin.

21:22

22' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobio ga je Aldin Hrvanović, startovao je na Lukasa Dinja i zaradio javnu opomenu.

21:15

15' - ŠANSA ZA ZRINJSKI!

Kakvu priliku nije iskoristio Zrinjski...

Tičinović je centrirao sa lijeve strane, pronašao Bilbiju koji je šutirao, ali reprezentativac Argentine na golu Aston Vile brani taj udarac!

21:14

14' - "Plemići" dobro stoje u fazi odbrane

Mostarci se za sada veoma organizovano brane, ne dozvolivši ekipi iz Birmingema nijednu stopostotnu priliku u otvaranju utakmice.

21:08

8' - Zaprijetila je Aston Vila!

Stvorila se gužva pred golom Mostaraca nakon jednog kornera, ali je Slobodan Jakovljević otklonio opasnost.

21:03

3' - Aston Vila kontroliše posjed

Odmah na startu su domaći prebacili težište igre na polovinu Zrinjskog, ali u ranoj fazi meča nema opasnosti po tim Krunoslava Rendulića.

21:00

1' - Počela je utakmica!

Sa centra su krenuli fudbaleri Zrinjskog!

20:58

Igrači obje ekipe su na terenu Vila Parka!

Izvor: HŠK Zrinjski

20:43

Veliki meč sve je bliže!

20:34

Prisjetimo se trenutnog stanja na tabeli!

Standings provided by Sofascore

20:21

Imaće šampion BiH veliku podršku!

Prethodnih dana je najavljeno da će Zrinjski imati podršku oko 700 navijača.

Evo kakva su njihova očekivanja!

20:08

Šta je rekao kapiten Zrinjskog?

"Prevelika utakmica i za nas i za BiH i za Mostar. Ko bi rekao da smo u ovom trenutku mi na prvom, a oni na posljednjem mjestu? To je draž fudbala. Idemo prije svega da uživamo sutra i da damo svoj maksimum u Birmingemu. Ne treba previše analizirati ekipu Aston Vile, koja igra u engleskoj Premijer ligi, najjačoj ligi na svijetu. Mi moramo biti na 100 odsto mogućnosti, a oni da imaju lošiji dan, kako bismo izvukli pozitivan rezultat", rekao je kapiten "plemića" Nemanja Bilbija u najavi večerašnje utakmice.

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

19:59

Englezi se prisjetili Luke Modrića!

U najavi okršaja Aston Vile i Zrinjskog, "Dejli mejl" je spomenuo najpoznatijeg fudbalera u istoriji Zrinjskog - Luku Modrića!

Izvor: MONDO/Stojan Lasić

19:51

SASTAVI!

ASTON VILA: Martinez, Karlos, Konza, Lengle, Dinj, Dendonker, Tilemans, Bejli, MekGin, Zaniolo, Duran. Trener: Unai Emeri.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Senić, Tičinović, Radić, Čanađija, Ćuže, Ivančić, Hrvanović, Bilbija. Trener: Krunoslav Rendulić.

19:44

19:39

Sudija je ove godine već sudio Borcu u Evropi!

Za glavnog arbitra na večerašnjem duelu delegiran je Švajcarac Urs Šnider, koji je ove godine sudio i Borcu na evropskoj sceni.

Bilo je to u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Austrije u Banjaluci.

19:34

Aston Vila pod imperativom!

Večeras je istorijska noć i za Aston Vilu jer ovaj klub igra prvi domaći meč grupne faze nekog evropskog takmičenja još od 2008. godine, a trener Unai Emeri ističe pred duel sa "plemićima" da ekipa MORA da osvoji tri boda:

"Sutra moramo da pobijedimo. Igrali smo prvi meč i izgubili, sada su tri boda još važnija jer nismo iskoristili prvu priliku da ih osvojimo. Moramo da se borimo sutra, moramo da se borimo protiv AZ Alkmara, Legije, potrebni su nam bodovi. Ne razmišljamo o tome što igramo pod pritiskom, već da odigramo dobro, karakterno, nametnemo naše ideje i osvojimo ta tri boda. To su zahtjevi koje imamo sami od sebe", rekao je, između ostalog, španski stručnjak prilikom obraćanja engleskim medijima.

Izvor: EPA-EFE/Leszek Szymanski

19:30

Rendulić pred meč u Birmingemu!

"Velika utakmica, najveća u istoriji ovog kluba. Privilegovani smo što smo dio istorije, kad razmišljate o utakmici, boli te glava od kvaliteta, ali to je privilegija da nas boli glava. Koliko bi ljudi, trenera i klubova dalo para da budu na našem mjestu. Na našu sreću, mi smo u toj poziciji. Ekipa je u ovom trenutku u vrhu tabele engleske Premijer lige, efikasnija je od Mančester sitija i onda je jasno o kakvom kvalitetu je riječ. Ako su sposobni dati šest golova Brajtonu, onda možete da mislite da sve pršti od kvaliteta. Ali, dobro mi ne idemo na izlet već da odigramo kvalitetnu utakmicu, da damo maksimum...E sad za koliko će taj maksimum biti dovoljan, o tom potom", rekao je u najavi ove utakmice trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić.

Izvor: YouTube/ HŠK Zrinjski Mostar/Printscreen