Nesvakidašnja situacija u Italiji: Golman Lacija isključen, pa vraćen u igru! Je li odluka sudije bila ispravna? (VIDEO)

Lacio je sigurnom igrom vodio u gostima protiv Sasuola, a onda se desila čudna situacija pred golom Rimljana. Pogledajte video i sami prosudite je li Ivan Provedel trebalo da bude isključen ili ne.

Golman Lacija Ivan Provedel isključen, pa nakon VAR provjere vraćen u igru Izvor: Screenshot

Lacio je odigrao odlično prvo poluvrijeme protiv Sasuola, poveo 2:0 golovima Felipe Andersona i Luisa Alberta, ali je u drugom poluvremenu viđena veoma zanimljiva situacija pred golom gostiju.

Naime, u 62. minutu, kod jednog napada Sasuola, golman Lacija Ivan Provedel istrčao je van svog šesnaesterca, uhvatio loptu, činilo se u prvi mah izvan kaznenog prostora, što je smatrao i glavni arbitar Marko di Belo, koji mu je pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Ipak, uslijedio je poziv iz VAR sobe. Dugo su arbitri gledali snimak i onda odlučili da je Provedel uhvatio loptu na liniji, koja je sastavni dio šesnaesterca, pa je prvobitna odluka poništena i italijanski golman vraćen je u igru.

Pogledajte spornu situaciju i sami prosudite je li sudija bio u pravu...

I prije i poslije golova, ali i ove sporne situacije, Lacio je bio mnogo bolji, promašio brojne prilike i pravo je čudo kako su domaći okončali meč sa samo dvije lopte u svojoj mreži.