Velež nastavio sa lošim rezultatima: "Rođeni" remizirali sa fenjerašem

Autor Haris Krhalić

Velež vezao tri kola bez pobjede.

Emanulah Blažević, Zvijezda 09 Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Nakon remija sa Tuzlom siti u prošlom kolu i poraza od Zrinjskog u kolu prije toga, fudbaleri Veleža ni danas nisu uspjeli stići do pobjede. Na gostovanju u Ugljeviku „rođeni“ su odigrali „mršavih“ 0:0 sa Zvijezdom 09.

Zvijezda 09 – Velež 0:0 (0:0)

Najozbiljniji priliku u prvom dijelu imao je Velež. Suljić je uposlio Gulijašvilija, koja iskosa sa par metara šutira pored gola.

U 66. minutu Maksimović je imao odličnu šansu, bio je neometan nekih 10 metara od gola, ali njegov udarac fenomenalno zaustavlja Hadžikić.

Zvijezda 09 do gola je mogla i u 80. minutu, Hadžikić je bio savladan nakon šuta Đorđevića, ali Hrkač izbacuje loptu sa gol linije.

Mostarci će u narednom kolu gostovati kod ekipe GOŠK-a, dok će Zvijezda 09 „na noge“ Igmanu u Konjic.