borac siroki brijeg uzivo prenos livestream

Crveno-plavi su trijumfovali nad Širokim Brijegom u derbiju 12. premijerligaškog kola.

borac siroki brijeg uzivo prenos livestream Izvor: Mondo/Slaven Petković

Nakon dva remija, sa Sarajevom (1:1) i Zrinjskim (0:0), Borac se u derbiju sa Širokim Brijegom vratio na pobjednički kolosijek:

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 1:0 (1:0)
/Čavić 41/

Odlučujući trenutak u ovom meču, poslije kojeg se Borac učvrstio na liderskoj poziciji, sada sa 29 bodova, dogodio se u 41. minutu, kada je David Čavić postigao svoj drugi ovosezonski premijerligaški gol u dresu Borca.

Pobjegao je krilni napadač Banjalučana odbrani gostiju, čuvar mreže Širokog Brijega Josip Bender je kratko zahvatio tu loptu, ali nedovoljno da odbrani ovaj udarac.

Pogledajte taj trenutak:

Borac nakon ovog trijumfa ima šest bodova više od drugoplasiranog Sarajeva, koje je ranije tokom dana upisalo ubjedljiv poraz u Doboju (3:0), a koje će u narednom kolu ugostiti crveno-plave.

Tok utakmice pročitajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

BORAC: Mijatović, Jokić, Pejović, Fićović, Erera Kardona, Lukić (od 84. Makarić), Kvržić (od 46. Jurilj), Čavić (od 84. Kulašin), Blagaić (od 77. Terzić), Nišić, Hrelja (od 60. Kortes). Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić (od 59. Benić), Šaravanja (od 65. Barišić), Capan, Činedu, Mikolčić, Šuto (od 46. Buljan), Mamić (od 59. Dadić), Musa, Ćavar, Kuprešak (od 46. Plazonja). Trener: Marijan Budimir.

17:53

Kraj

Završen je meč na Gradskom stadionu, Borac - Široki Brijeg 1:0!

Crveno-plavi su se vratili na pobjednički put i sada imaju 29 bodova na drugom mjestu, šest više od Sarajeva i sedam više od Zrinjskog koji ima dva meča manje.

17:51

90+3' - Žuti karton za Fićovića

17:51

17:47

Igraće se tri minuta nadoknade

17:43

85' - Izblokiran Kortes!

Buljan se dobro postavio prilikom udarca Kortesa sa lijeve strane, uspio je da izblokira ovaj šut Kolumbijca.

17:41

84' - Posljednje Borčeve promjene

Lukića i Čavića mijenjaju Makarić i Kulašin.

17:35

17:34

77' - Terzić mijenja Blagaića

17:24

17:22

65' - Posljednja promjena u gostujućem taboru

Umjesto povrijeđenog Šaravanje, na terenu je Barišić.

17:21

64' - Nišić pored gola!

Šutirao je Borčev vezista sa desne strane, ali je bio neprecizan.

17:19

61' - I odmah prvi šut Kolumbijca

Namjestio se Kortes na udarac iskosa sa lijeve strane, uputio prizeman centaršut, ali je Bender bio spreman na to.

17:17

60' - Kortes mijenja Hrelju

Druga promjena koju danas vrši Vinko Marinović.

17:17

59' - Nova dupla promjena u Širokom Brijegu

Igru su napustili Pranjić i Mamić, a na terenu su Benić i Dadić.

17:13

17:11

53' - Blagaić!

Blagaić je danas, uz striijelca Čavića, najopasniji po gol gostiju!

Namjestio se sada na šut na lijevoj strani, dobro gađao, ali je Bender ukrotio taj udarac.

17:06

48' - Čavić!

Dobio je Čavić na samopouzdanju nakon vodećeg pogotka!

Sada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta se od Muse odbila u korner.

17:02

46' - Počinje drugo poluvrijeme

U međuvremenu, Jurilj je zamijenio Kvržića.

Široki Brijehg je izvršio dvije izmjene - izašli su Šuto i Kuprešak, a na terenu su Plazonja i Buljan.

16:47

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Banjaluci, Borac golom Čavića vodi protiv Širokog Brijega.

16:46

45' - Lukić pored gola!

Povukao je Lukić jednu kontru Borca, dugo vukao loptu, potom se namjestio na udarac sa distance, ali je šutirao pored gola.

16:45

Ovako je Borac poveo protiv Širokog Brijega:

16:44

16:42

41' - GOOOOOL!

Borac vodi od 41. minuta, strijelac je Čavić!

Pobjegao je krilni napadač Borca odbrani gostiju, nije uspio Pranjić da ga izblokira, Bender je kratko uspio da zahvati loptu, ali je na kraju završila u mreži!

16:39

39' - Bender brani udarac Nišića!

Šutirao je Nišić u okvir gola, ali je čuvar mreže gostiju bio veoma dobro postavljen.

16:36

16:33

32' - Hrelja!

Erera Kardona je uputio dobar centaršut ka Hrelji na desnoj strani, krilni napadač Borca je uspio da se oslobodi čuvara i šutira, ali je loptu poslao preko prečke!

16:27

26' - Blagaić!

Loše je reagovao Blagaić u dobroj situaciji...

Uputio je Kvržić jednu "oštru" loptu na 7-8 metara od gola Širokog, primio ju je Blagaić, šutirao, ali veoma slabo.

16:24

16:21

20' - Loš udarac Ćavara

Oduzeli su igrači Širokog Brijega jednu loptu na Borčevoj polovini, stigla je do Ćavara koji je šutirao sa 17-18 metara, ali je to učinio veoma loše, poslavši loptu visoko preko prečke.

16:19

18' - Pejović!

U dobroj se prilici našao štoper Borca, ali nije bio precizan.

Izveo je Blagaić korner sa lijeve strane, Pejović zahvatio loptu glavom, ali je pogodio samo spoljni dio mreže.

16:11

11' - Mamić pored gola!

Namjestio se Mamić na udarac na lijevoj strani, šutirao iskosa, ali je lopta otišla pored stative.

16:10

16:09

8' - Mikolčić!

Prijeti sada i Široki Brijeg!

Činedu se prilikom jedne akcije gostiju spetljao pred kaznenim prostorom, lopta je stigla na lijevoj strani do Mikolčića koji šutira, ali veoma loše.

16:06

3' - Stativa Blagaića!

Odmah prilika za Borac!

Blagaić je oduzeo loptu Kuprešaku sa ivice šesnaesterca, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu!

16:02

16:00

1' - Počeo je meč na Gradskom stadionu!

15:46

Još 15 minuta do početka!

15:43

SASTAVI

BORAC: Mijatović, Jokić, Pejović, Fićović, Erera Kardona, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić, Nišić, Hrelja. Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić, Šaravanja, Capan, Činedu, Mikolčić, Šuto, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak. Trener: Marijan Budimir.