Milanu malo dva gola Žirua i vođstvo 2:0: Napoli gubio, pa se vratio iz mrtvih u drugom poluvremenu

Odličan derbi u Napulju, na kraju bez pobjednika.

Napoli Izvor: EPA/CIRO FUSCO/ANSA

Podjela bodova u velikom derbiju italijanske Serije A.

Nakon što je Inter minimalno porazio Romu, u drugom večerašnjem derbiju 10. kola Serije A pobjednika nije bilo. Iako su "rosoneri" vodili 2:0 na poluvremenu protiv šampiona Napolija, domaćin je u drugom dijelu postigao dva gola i stigao do 2:2.

Dominirali su gosti u uvodnih pola sata meča, kada su postigli dva gola, a mogli su još koji. Dva puta je pogađao Olivije Žiru, prvo u 22. minutu na asistenciju Kristijana Pulišića, a zatim i nakon dodavanja Davidea Kalabrije devet minuta kasnije, pa su gosti planirali da mogu mnogo lakše da odigraju nastavak meča.

Izvor: EPA/CIRO FUSCO/ANSA

Ipak, u drugom poluvremenu kao da je na teren izašla neka druga ekipa Napolija.

Prvo je u 50. minutu na 1:2 smanjio Mateo Politano, nastavljen je pritisak domaćih, a onda je Đakomo Raspadori probio "živi zid" iz slobodnog udarca, iznenadio Majka Menjona i pogodio za izjednačenje u 63. minutu.

Iako je izgledalo da su domaći u naletu i da bi mogli i do potpunog preokreta, čini se da su se i jedni i drugi zadovoljili bodom.

Na kraju je Kalabrija u 91. minutu promašio veliku priliku za pobjedu, a onda na drugoj strani i Kviča Kvaratskelija duboko u nadoknadi - ostalo je 2:2.

Napoli više od pet godina ne zna za slavlje na svom terenu protiv Milana, ali nakon 0:2 poslije prvih 45 minuta, nema sumnje da je tim Rudija Garsije zadovoljniji podjelom bodova u velikom derbiju na stadionu "Dijego Maradona".