RB Lajpcig predao trofej Kupa Njemačke! Protivnik Crvene zvezde ispao već na startu!

Fudbaleri Lajpciga su u ispali već u drugom kolu kupa Njemačke poslije poraza od Volfsburga.

Lajpcig pred Zvezdu ispao iz kupa Njemacke Izvor: Swen Pförtner / AFP / Profimedia

Ovo se nije očekivalo! Nakon što je Lajpcig u Bundesligi pregazio Keln i savladao ih sa 6:0 ispali su već u drugom kolu Kupa Njemačke nakon poraza od Volfsburga 1:0! Trofej koji su osvajali u prethodne dvije godine, takmičenje u kojem su tri godine zaredom bili finalisti sada je završeno za njih.

Sve je počelo jako loše za ekipu Marka Rozea, pošto je u 14. minutu Tijago Tomaš poslao loptu u 16 metara, a Vaclav Černi je poslao iza leđa Petara Gulašija! Ispostaviće se da je to bio jedini gol na meču, ali ključni momenat utakmice desio se u 56. minutu kada je napadač ekipe iz istočne Njemačke Jusuf Poulsen dobio drugi žuti karton. Isključen je i sa deset igrača u nastavku meča Lajpcig je bio bez šansi za izjednačenje.

Do meča sa Zvezdom Lajpcig ima i duel sa Majncom u nedjelju u okviru Bundeslige i tu će pokušati da poprave loš utisak ostavljen u kupu. U ostalim mečevima Homburg je prošao Grojter Firt 2:1, Štutgart je sa minimalnih 1:0 prošao Union Berlin, a Sent Pauli i Šalke su nakon 1:1 ušli u produžetke.