RB Lajpcig odbranio trofej Kupa Njemačke (VIDEO)

DFB pokal neće mijenjati vlasnika!

RB Lajpcig odbranio DFB Pokal 2023 Izvor: FILIP SINGER/EPA

Fudbaleri RB Lajpciga su osvojili drugi pehar u Kupu Njemačke i to drugu godinu zaredom!

Nakon što su prošle godine podigli trofej savladavši nakon boljeg izvođenja penala ekipu Frajburga, u subotu uveče u Berlinu su bili bolji od Ajntrahta iz Frankfurta.

RB LAJPCIG - AJNTRAHT 2:0 (0:0)

Golove odluke za izabranike Marka Rosea postigli su Kristofer Nkunku i Dominik Soboslaj u drugom poluvremenu što je bilo dovoljno da odbrane titulu u DFB pokalu.

Nkunku je poslije solo akcije u 71. minutu pogodio mrežu frankfurtskog tima - formalno mu je asistirao Španac Dani Olmo, ali francuski napadač je sam nanizao dvojicu protivničkih igrača, a onda savladao golmana Kevina Trapa - 1:0.

Francuz je bio zaslužan i za drugi pogodak koji je razriješio dileme, asistiravši Mađaru Dominika Soboslaja - 2:0.

Bilo je ovo drugo uspješno finale RB Lajpciga, dok je ekipi iz Frankfurta ovo bila deveta prilika da podignu pehar, koji su osvajali pet puta (1974, 1975, 1981, 1988, 2018.), a još četiri puta su igrali finale - 1964, 2006, 2017 i 2023.