Premijer liga BIH Sarajevo Borac uživo prenos livestream Arenasport

Na Koševu kao u Banjaluci - IZJEDNAČENJE U NADOKNADI! Borac ispustio pobjedu protiv Sarajeva!

Sarajevo i Borac remizirali 1:1 nakon dramatične završnice derbija na Koševu

Premijer liga BIH Sarajevo Borac uživo prenos livestream Arenasport Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Sarajevo i Borac remizirali 1:1 nakon dramatične završnice derbija na Koševu.

Bila je ovo "repriza" njihovog međusobnog duela u Banjaluci, samo ovoga puta Borac je taj koji je ispustio pobjedu.

Crveno-plavi su imali prednost sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade, a onda se Daničić najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i matirao Mijatovića za novi remi 1:1 ova dva tima u aktuelnoj sezoni.

Borac je poveo već u drugom minutu preko Nišića, imao priliku da sve riješi kada se Jovo Lukić našao pred Šahinovićem, ali nije uspio da ga lobuje. Crveno-plavi su se odlično branili i nakon što je Pejović zaradio crveni karton, međutim, nisu izdržali do samog kraja.

Sarajevo je uspjelo da izvuče bod, a Borac je na kraju nastavio niz bez poraza.

Banjalučani su i dalje lider na tabeli Premijer lige BIH sa 30 bodova, ispred Zrinjskog koji ima 26 i utakmicu manje, te Sarajeva koje ima 24 boda.

Tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja!

GOOOL! Sarajevo - Borac 1:1

90+4' - SARAJEVO JE IZJADNAČILO! Mustafić je poslao loptu u gužvu u šesnaesterac, a tamo se najbolje snašao Aničić koji u 94. minutu postiže svoj prvenac u dresu Sarajeva za izjednačenje -1:1!

21:36

Pet minuta nadoknade

21:36

Makarić mijenja Lukića u Borcu

21:36

Izblokiran "specijal" Sarajeva

90' - Uigrana akcija Sarajeva iz slobodnog udarca, na kraju je odbrana Borca izblokirala šut

21:35

"Požutio" je i Erera

Lijevi bek Borca propustiće naredni meč protiv Širokog Brijega nakon žutog kartona

21:34

Žuti karton za Kulašina

21:34

Umalo izjednačenje!

89' - Dobra akcija Sarajeva po desnoj strani, loptu je u šesnaestercu dobio Keremeh koji šutira pored suprotvne stative

21:29

Marinović mora da mijenja

Trener Borca morao je da uvede štopera pa je ušao Ćelić umjesto Kortesa. Borac će pokušati da sačuva prednost do kraja meča.

21:27

Crveni karton za Pejovića

82' - Pejović je dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad Čatakovićem koji je bio u kontranapadu

Lukić mogao sve da riješi

74' - Napadač Borca našao se u odličnoj šansi nakon greške domaćih, ušao je u šesnaesterac i pokušao da lobuje Šahinovića, ali je to jako loše uradio

21:17

Čataković!

72' - Čataković je primio loptu na nekih 23 metra i praktično iz okreta šutirao, lopta je završila pored stative

21:16

Slobodan udarac Erere

71' - Pokušao je Erera iz slobodnog udarca sa 30 metara, Šahinović je boksovao nezgodnu loptu

21:13

Keremeh je zamijenio Avramovskog

21:09

Dve šanse za Borac

63' - Dve dobre prilike za Borac, prvo je Šahinović odbio loptu poslije šuta Blagaića, a nešto kasnije šutirao je Nišić, međutim, preko gola

21:05

Navijači Sarajeva zvižde kapitenu

Almedin Ziljkić napustio je teren uz zvižduke domaće publike, zamijenio ga je Hamza Čataković

21:04

Korner Borca, pa kontra Sarajeva

59' - Odličan kontranapad poslije loše izvedenog kornera Borca povukao je Penjaranda, lopta je došla do Ziljkića koji je malo oklijevao i potom loše šutirao

20:55

Konfuzija u petercu Borca!

49' - Odbranio se nekako Borac, lopta se odbijala u petercu, čak je pogodila i glavu Mijatovića, na kraju ostaje 0:1.

20:54

ERERA!

48' - Lijevi bek Borca izblokirao je loptu na nekih 2 metra od gol-linije i spasio čist gol pošto je Mijatović već bio savladan nakon šuta Julardžije

Sarajevo napada!

90+3' - Pokušao je Penjaranda da makazicama uhvati centaršut Beganovića, nije mu uspjelo. U nastavku akcije Ziljkić je pokušao da ubaci u peterac, da bi se sve završilo još jednim pokušajem Mustafića. I ovog puta fudbaler Sarajeva je šutirao daleko od gola.

20:28

Kortes promašio loptu!

45' - Odličnu priliku imao je Kortes nakon što je Blagaić ukrao loptu i uposlio Kolumbijca u šesnaestercu, ali je on promašio cijelu loptu!

Nekoliko opasnih napada Sarajeva

35' - Jurilj je odlično intervenisao glavom u petercu, potom je lopta došla do Mustafića koji ponoivo šutira, opet neprecizno

20:15

Borac prijeti iz prekida

32' - Blagaić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Jurilj je glavom šutirao pored gola

Nova prilika za Borac

25' - Ponovo su Bnajalučani kombinovali po desnoj strani, ali Blagaić nije stigao na ubacivanje u peterac

20:07

Udarac Čavića!

24' - Dobra akcija Borca, Grahovac se izvukao desno iza odbrane Sarajeva i ubacio u sredinu za Čavića koji šutira preko gola

20:06

Katastrofalan pokušaj Radovića

23' - Pokušale su Sarajlije brzim izvođenjem kornera, lopta je došla na nekih 25 metara lijevo do Radovića koji šutira daleko od gola

20:03

Inicijativa Sarajeva, ali bez prilika pred golom Mijatovića

19:56

Nakon kraćeg prekida zbog bakljade meč je nastavljen

19:53

Slobodan udarac za Borac

11' - Blagaić je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali je otišlo to daleko preko gola

19:49

STATIVA!

6' - Zatresla se stativa! Šutirao je Hasić i pogodio okvir gola, a nakon male gužve u šesnaestercu Borca izbijena je lopta.

19:46

GOOOL! Sarajevo - Borac 0:1

2' - Borac vodi protiv Sarajeva od drugog minuta. Blagaić je uposlio Nišića koji iskosa sa nekih 10-11 metara snažno šutira i trese mrežu. Ovo je prvi pogodak Nišića za Borac.

19:45

Opasna kontra Borca

1' - Brz kontranapad gositju već na početku, Jurilj je pokušao da uposli Blagaića u sredini, ali ej to izblokirano u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti

19:42

Počela je utakmica na Koševu

19:05

Evo i sastava

FK Sarajevo: Šahinović, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Ziljkić i Mustafić.

FK Borac: Mijatović, Jokić, Pejović, Erera, Jurilj, Kortes, Grahovac, Blagaić, Nišić, Čavić, Lukić

18:38

Peljto dijeli pravdu

Glavni sudija je Irfan Peljto, a pomoćnici su mu Damir Lazić i Davor Beljo. Četvrti sudija je Sabrija Topalović.