Mnogo vatre - malo fudbala: Ništa - ništa u "Derbiju dela Kapitale"

Prvi put nakon pet i po godina, Lacio i Roma odigrali su rimski derbi bez golova.

Lacio - Roma Izvor: EPA/ETTORE FERRARI/ANSA

Očekivala se velika borba u rimskom "Derbiju dela Kapitale" - dobili smo je, ali ne i atraktivan fudbal i golove.

Prvi put poslije pet i po godina, odnosno deset utakmica, Lacio i Roma odigrali su najveći derbi bez golova. Ukupno 181. duel najvećih rimskih rivala, a 159. prvenstveni, okončan je najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Na terenu nije viđeno mnogo toga vrijedno pomena - osim čestih koškanja, koja je rezultirala pravom "kartonijadom". Sudija Davide Masa imao je mnogo posla, pa je podijelio osam žutih kartona, po četiri na obje strane, a u njegovoj bilježnici našlo se i ime trenera Lacija Mauricija Sarija.

Roma je bolje otvorila meč, glavom je dobro pokušao Romelu Lukaku, zatim se u prilici našao i Brajan Kristante, koji je čak uspio i da postigne gol, koji je ipak poništen zbog ofsajda. Zatim su se i "nebeskoplavi" probudili. U 25. minutu Luis Alberto sjajno je šutirao sa 20-ak metara, ali je pogodio stativu. Bila je ovo i najbolja prilika na meču. Tri minuta kasnije glavom je pokušao kapiten Lacija Alesio Romanjoli, ali je Rui Patrisio odbranio.

U drugom dijelu samo jedna prilika, i to za domaće. U 73. minutu iz daljine je probao Matijas Vesino, ali ni ovaj put nije bilo problema za Portugalca na golu "vučice".

Stekao se utisak da su i jedni i drugi zadovoljni remijem. Bojažljivo su odigrali meč, sa željom da prije svega odbrane svoj gol i ne izgube. Malo, premalo za veliki derbi Rima.