igman borac uzivo prenos livestream

Crveno-plavi su trijumfovali u Konjicu pogotkom Davida Čavića.

igman borac uzivo prenos livestream  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Borac je trijumfovao u Konjicu nad Igmanom golom Davida Čavića iz 25. minuta (0:1)!

Bio je to 14. uzastopni meč bez poraza za crveno-plave u bh. eliti, čime je izjednačen klupski rekord iz 2009. i 2021. godine:

IGMAN - BORAC 0:1 (0:1)
/Čavić 25/

Igrači Vinka Marinovića tako su na najbolji način počeli niz gostovanja koji ih očekuje do 17. decembra, kada će biti spuštena zavjesa na premijerligašku polusezonu.

Po izuzetno teškom terenu u Konjicu, gdje je pred početak ali i tokom utakmice padao snijeg, jedan trenutak je riješio pitanje pobjednika. U 25. minutu je sa lijeve strane centrirao Jakov Blagaić, Jovo Lukić je samo skrenuo loptu do Davida Čavića koji iz neposredne blizine matira Aldina Ćemana.

Imao je Borac tokom prvog poluvremena još nekoliko šansi za golove, ali nije ih iskoristio. Drugih 45 minuta nije ponudilo toliko uzbuđenja, već praktično Borčevo rutinsko odrađivanje posla na putu ka veoma važnom trijumfu.

U narednom kolu, koje se igra sljedećeg vikenda, Borac će u Modriči gostovati Slogi Meridian.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

IGMAN: Ćeman, Bešagić (od 57. Pirić), Oremuš, Bodul, Čubrilo, Sipović, Bojo (od 69. Ahmetović), Đorić, Mešić (od 57. Hebibović), Denković, Ramić. Trener: Edis Mulalić.

BORAC: Pavlović, Jokić, Ćelić, Jurilj (od 90+4. Kortes), Grahovac, Erera Kardona, Lukić (od 88. Makarić), Kvržić, Čavić (od 79. Kulašin), Blagaić (od 79. Fićović), Nišić. Trener: Vinko Marinović.

Sarajevo – Tuzla siti 6:2 (4:1)
/Čataković 19, 36, Mustafić 23, 26, Hasić 63, Anđušić 82 - Pantelić 22, Garčević 86/

14:52

Kraj

Završen je duel u Konjicu, Borac je savladao ekipu Igmana golom Čavića iz 25. minuta.

14:52

90+4' - Kortes umjesto Jurilja

14:51

90+3' - Crveni karton za Zebu

"Pocrvenio" je pomoćni trener Igmana zbog prigovora nakon jedne odluke sudije Kazlagića.

14:48

Igraće se četiri minuta nadoknade u Konjicu

14:45

88' - Makarić mijenja Lukića

14:43

85' - Ukazuje se pomoć Jovi Lukiću

A u međuvremenu, žuti karton je dobio Denković.

14:37

79' - Dvije promjene u Borcu

U igru će Kulašin i Fićović, van terena idu Čavić i Blagaić.

14:35

Serija kornera za Borac

U posljednjih par minuta, crveno-plavi su izveli pet kornera.

14:27

69' - Nova promjena u Igmanu

Umjesto Boje, na terenu je Ahmetović.

14:27

14:22

65' - "Požutio" je Grahovac

Zbog jednog faula nad Sipovićem, kapiten Borca je dobio javnu opomenu.

14:22

63' - Bježi lopta Čaviću!

Propala je dobra prilika za Borac da stigne do drugog gola na ovoj utakmici...

"Sijevnula" je jedna kontra crveno-plavih, Lukić je proslijedio loptu na desnu stranu do Čavića koji je krenuo ka golu, ali mu je nakon jednog trka pobjegla lopta, koju je golman domaćih Ćeman lako uhvatio.

14:15

57' - Dvostruka izmjena kod domaćih

Ulaze Hebibović i Pirić, van igre su Mešić i Bešagić.

14:13

55' - Pavlović brži od Mešića

Na vrijeme je istrčao golman Borca sa gol-linije i spriječio prvotimca Igmana da dođe u gol-šansu.

14:10

14:03

46' - Nastavljena je utakmica u Konjicu

13:46

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Konjicu, Borac golom Čavića vodi 1:0.

13:46

45' - Koškanje Oremuša i Jurilja

Bili su prvotimci igmana i Borca u jednom klinču, došlo je do kraćeg verbalnog duela, ali se srećom sve brzo primirilo.

13:38

39' - Siguran Pavlović!

Mešić je sa vrha šesnaesterca šutirao poslije jednog kornera, ali direktno u dobro postavljenog Pavlovića na golu!

13:36

37' - Blagaić!

Strijelac jedinog gola danas sada je centrirao, pronašao Blagaića, ali ovaj iz neposredne blizine takođe šutira glavom preko prečke.

13:34

34' - Brani Ćeman!

Istakao se sada golman Igmana!

Blagaić je izbjegao ofsajd, izašao pred Ćemana, ali ovaj uspijeva da izađe Borčevom ofanzivcu u šut i spriječi novi pogodak crveno-plavih.

13:32

32' - Čavić!

Mogao je Borac sada do 2:0!

Erera je centrirao, Čavić na 7-8 metara zahvatio loptu glavom, ali je šutirao preko prečke.

13:31

13:25

25' - GOOOOL!

Borac je poveo u Konjicu, strijelac je Čavić!

Poslije centaršuta sa lijeve strane, Lukić je samo skrenuo loptu do Čavića koji se našao na pravom mjestu i matirao Ćemana.

13:23

24' - Ukazuje se pomoć Bešagiću i Kvržiću

Dva igrača ostala su na terenu nakon jednog duela u blizini kaznenog prostora Igmana.

13:19

20' - Žuti karton za Enesa Sipovića

Bila je ovo prva javna opomena na ovoj utakmici.

13:16

17' - Velika prilika za Igman!

Krenuo je Denković ka golu Borca, našao se sam ispred Pavlovića, ali nije uspio da iskontroliše loptu, u velikoj mjeri zbog veoma lošeg stanja terena u Konjicu.

13:15

16' - Jurilj slabo šutira

Šutirao je Alen Jurilj sa distance, ali ponovo nije bilo opasnosti po Aldina Ćemana.

13:10

Fudbaleri Igmana i Borca izašli su u majicama sa bojama UNICEF-a i na taj način obilježili Svjetski dan djeteta.

Ovogodišnja poruka je "Stvorite nam svijet koji vrijedi slaviti", a podsjeća sve nas, svjetske lidere i vlasti na obećanja koja su data djeci - da svako dijete ima pravo na najbolji početak, zdravlje, porodicu, obrazovanje i jednake šanse.

Svjetski lideri 20. novembra, prije 33 godine potpisali su Konvenciju o pravima djeteta. Povodom ove godišnjice, koja se obilježava kao Međunarodni dan djeteta, u saradnji sa Fudbalskim savezom BiH i Sportskim igrama mladih, fudbaleri i djeca su na utakmicama Premijer lige BiH izašli u majicama sa porukom UNICEF-a.

13:08

8' - Spetljao se Lukić

Mogla je ovo da bude dobra prilika za Borac...

Jovo Lukić je umakao odbrani Igmana, krenuo ka golu, ali je Marko Čubrilo uspio da ga stigne i spriječi u namjeri da šutira.

Nešto kasnije, poslije kornera, lopta je stigla na vrhu kaznenog prostora do Jakova Blagaića, nakon čijeg udarca lopta odlazi tik pored gola.

13:06

7' - Prijeti Igman

Stefan Denković je šutirao sa lijeve strane, a lopta se odbila od Maksa Juraja Ćelića i završila u korneru. Prvi pokušaj domaćih igrača na ovoj utakmici.

13:05

6' - Odbrana Igmana otklanja opasnost

Izveo je Jakov Blagaić korner sa lijeve strane, lopta je pala u srce šesnaesterca, ali je Darko Bodul otklonio opasnost.

13:02

3' - Loš pokušaj Čavića

Borčev krilni napadač se odlučio na jedan šut sa "kapice" šesnaesterca, ali je taj udarac bio veoma loš, lopta je otišla visoko preko prečke gola Igmana.

12:59

1' - Počela je utakmica u Konjicu!

12:56

Igrači dva tima su izašli na teren!

12:36

Prvi sudar dva tima u Konjicu!

Borac je kroz istoriju Premijer lige BiH četiri puta igrao protiv Igmana - ali nijednom u Konjicu.

Iz tri okršaja, jednog u Novom Gradu i dva u Banjaluci, Borac je izašao kao pobjednik, dok je jedan meč, u Doboju kod Kaknja, završen podjelom bodova.

12:15

Ko sudi?

Glavni arbitar na ovom meču je Mirza Kazlagić iz Cazina, a u radu će mu pomagati Prijedorčanin Sreten Udovičić i Brčak Damir Lazić.

12:09

Ovo je Borčevih 11!

Borac će na teren stadiona u Konjicu istrčati u ovom sastavu:

Pavlović, Jokić, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Erera Kardona, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić, Nišić.

12:03

12:00

Startnih 11 Igmana

Evo za koju početnu postavu se odlučio trener Konjičana Edis Mulalić: Ćeman, Bešagić, Oremuš, Bodul, Čubrilo, Sipović, Bojo, Đorić, Mešić, Denković, Ramić.

11:57

Šta očekuje igrače Borca do kraja?

Poslije okršaja sa Igmanom, Borac će gostovati Slogi Meridian (2. decembar), Zvijezdi 09 (9. decembar) i Posušju (17. decembar), a tu je i gostujući okršaj sa Radnikom iz Hadžića (29. novembar) u okviru šesnaestine finala Kupa BiH.

11:39

Danas za izjednačenje klupskog rekorda!

Nakon poraza (2:0) na Grbavici u prvom ovosezonskom premijerligaškom meču, Borac je nanizao čak 13 utakmica bez neuspjeha, pa će protiv Igmana imati priliku za izjednačenje klupskog rekorda.

Najbolji niz od 14 mečeva bez gorčine poraza ostvaren je u dva navrata.  U posljednjih šest kola sezone 2008-09 pod komandom Vlade Jagodića i prvih osam rundi naredne sezone kada je ekipu vodio Velimir Stojnić upisano je 12 pobjeda i dva remija, dok je u završnih 12 kola sezone 2020-21 i prva dva u narednoj takmičarskoj godini, kada je na klupi sjedio Marko Maksimović, uknjiženo deset pobjeda i četiri remija.