Istorija italijanskog fudbala ispisana u Milanu! Najmlađi fudbaler ikad zamijenio Luku Jovića (FOTO)

Milan je napokon prekinuo crnu seriju!

Milan - Fiorentina Serija A Izvor: EPA/MATEO BAZZI/ANSA

Poslije četiri meča bez pobjede, "rosoneri" su u subotnjem 13. kolu italijanske Serije A uspjeli da zabilježe osmi trijumf u sezoni za povratak u vrh tabele.

I to bez "pola" standardnih fudbalera, koji su desetkovani povredama.

MILAN - FIORENTINA 1:0 (1:0)

Trener kluba sa "San Sira" Stefano Pioli nije mogao da računa na Ismaela Benasera, Matiju Kaldaru, Simona Kjera, Pijera Kalulua, Nou Okafora, Marka Pelegrina i Marka Sportijela, ali ni na ubitačne napadače Olijevea Žirua i Rafaela Leaoa.

Zato je u startnih 11 uvrstio srpskog internacionalca Luku Jovića, koji je do večeras odigrao samo sedam mečeva i za 223 minuta na terenu nije uspio nijednom da se upiše u strijelce.

Mučili su se domaći fudbaleri u prvom poluvremenu u kojem nije viđeno gotovo ništa do samog finiša kada je dosuđen penal za Milan, a siguran realizator bio je Teo Ernandez - 1:0.

U nastavku je bilo više prilika na obje strane, nešto više za goste iz Firence, za koje je svih 90 minuta odigrao reprezentativac Srbije Nikola Milenković, ali nisu uspjeli iz nekoliko izglednih situacija da pogode mrežu Majka Menjon i izbjegnu peti poraz.

Mogao je doduše Milan i to preko Jovića da u 75. minutu razriješi sve dileme, ali mu je stopostotnu šansu odbranio golman gostiju Pijetro Teraćano.

U samom finišu, tačnije u 83. minutu ispisana je istorija italijanskog fudbala!

Umjesto Srbina Jovića na terenu se našao mladi napadač Frančesko Kamardo, novi "vunderkind", koji je s 15 godina, osam mjeseci i 23 dana postao najmlađi debitant u istoriji, ne samo kluba već i Serije A.

U šestom minutu sudijske nadoknade, Fiorentina je propustila najbolju šansu za izjednačenje kada je Menjon "glavom" skinuo šut Rolanda Mandragore sa tri-četiri metra.